איך להתגרש מהר וטוב

אחת השאלות שמגיעות די מהר לאחר ההסכמה המשותפת על גירושים, היא איך להתגרש בצורה הטובה ביותר? איך להתגרש נכון?

גירושין בישראל מתבצעים ברמת האישור בבית דין רבני, כאשר תביעות לגבי מזונות, חלוקת רכוש, הסכמי משמורת ואישור הסכם גירושין יכולים להיפסק גם על ידי בית משפט לענייני משפחה. הדרך המהירה והטובה ביותר תהיה ביצוע הסכם הגירושין באופן פרטי אצל עורך דין מגשר, ורק לאחר מכן להגיע לבית הדין הרבני או בית המשפט לענייני משפחה, למטרת קבלת האישור בלבד. מרגע קבלת האישור על הסכם הגירושין התהליך ירוץ במהירות, ומתן הגט מבית הדין הרבני יהפוך לפעולה פורמאלית בלבד.

הסכם גירושין לפני קבלת הגט

יצירת הסכם גירושין לפני הגשת בקשת הגט, תהפוך את ההליך למהיר יותר, ולשם כך דרוש עורך דין מגשר. עורך דין מגשר הינו עורך דין אשר תפקידו לגשר בין בני הזוג במהלך יצירת ההסכם, ולספק להם עזרה מקצועית במהלך כתיבתו. עורך דין מגשר ייפגש עם בני הזוג בנפרד ויחד, ובמהלך פגישות אלו (ותוך שמירה על נאמנות לכל צד ואובייקטיביות לגבי התהליך הכולל), יעזור להעריך ולחלק את הרכוש המשותף. כמו כן בהסכם הגירושין הזה ובעזרת העורך דין, יגיעו בני הזוג לפשרה בקשר למשמורת על הילדים ולתשלום המזונות.

 

תהליך גירושין מהיר וטוב – פועל יוצא של התגייסות משותפת

כדי להצליח להתגרש בצורה הטובה והמהירה ביותר נדרש שיתוף פעולה מסוים בין בני הזוג, אשר יגיע מתוך הסכמה הדדית על תהליך הגירושין המתקרב. הבחירה בכתיבת הסכם גירושין באמצעות עורך דין מגשר תתאפשר מן הסתם בתוך מערכת יחסים טובה, של תקשורת משותפת.

 

כדי לזרז את התהליכים אצל אותו עורך דין על בני הזוג להגיע מוכנים. הכנה במקרה הזה תהיה דאגה להמצאת כל הטפסים הרלוונטיים להסכם חלוקת הרכוש, וביניהם פירוט ההכנסות, תדפיסי בנק וחסכונות, פירוט ההוצאות הקשורות לילדים, פירוט נתונים לגבי הרכבים שבבעלות הזוג וכדומה. פרטים נוספים שיעזרו יהיו גיבוש הסכמה מוקדמת על הסדרי הראיה של הילדים, ובנוסף עריכת רשימה של הדברים המוסכמים על שני בני הזוג, ואלה שאינם מוסכמים.

 

כתיבת תגובה