השתלת שיניים

הרעיון הכי טוב לחוסר שיניים הוא ביצוע השתלות שיניים .זה המענה הקרוב ביותר למערכת השיניים הטבעיות. השיניים המלאכותיות מסתגלות לגוף ומתפקדות כמו מערכת השיניים הטבעיות. השתלות שיניים יכולות לפתור בעיות של כאבים בשיניים ובעיות נוספות .יש הרוצים לבצע השתלת שיניים מתוך מטרה לתרום לחיוך יפה.

השתלות שיניים – אודות המעלות

  • * השתלת שיניים נעשית בהרדמה. המומחה יקבע שתלים מיוחדים מטיטניום. השתלים יהוו בסיס להשתלת השיניים.* השתל שהוכנס לעצם יהיה העוגן שיורכב עליו הכתר. קיימים סוגים שונים של שתלים, את סוג השתל יש להתאים באופן אישי לכל מטופל. לאחר ההשתלה יש להמתין זמן מסויים כדי שהשתל ייקלט בתוך העצם‎.

   * אחרי השתלת השיניים יהיה באפשרותו של המטופל לשוב לתפקוד באופן מלא. הוא יהיה יכול שוב ליהנות מהאכילה, ללעוס ולהרגיש את טעם האוכל. יהיה גם שינוי לטובה במראה האסתטי, שיניים שהושתלו נראות יפה, בוהקות ולבנות.

   * טיפול של השתלות שיניים מחליף את הטיפול של הרכבת גשר. מלפנים, כאשר חסרה לנו שן היה הרופא מבצע גשר שנשען על השניים הסמוכות. לפעמים השיניים הסמוכות היו נשחקות על ידי הגשר. בעידן החדש, השתלת שיניים אינה פוגעת בשיניים האחרות.

   * השתלת שיניים ביום אחד מבוצעת רק במצבים מסויימים. ביצוע הטיפול ביום אחד תלוי בצפיפות העצם, הדבר תלוי במצב בריאותו הכללי של הפציינט ובמצב הפה. את ההחלטה על סיום הטיפול ביום אחד יכריע רק הרופא.

   * אחרי טיפול שיניים וגם של השתלות, נחוץ ביותר לשמור על נקיון הפה והגיינה. הקפדה על צחצוח נכון ושימוש בחוט דנטאלי ימנעו תופעות לוואי. יש להקפיד על מברשת מעולה ומתאימה.

השתלות שיניים – רק אצל רופא שיניים מקצועי ומנוסה

  • * כמו בכל טיפולי שיניים גם בטיפול של השתלות שיניים המחיר יהיה לפי הרופא המבצע. ככל שהרופא מיומן ומקצועי יותר, כך המחיר יהיה גבוה יותר. לניסיון הרופא ולסוג חומרי הגלם שבהם הוא משתמש יש השפעה ממשית על קביעת המחיר.* כאשר מבצעים טיפולי שיניים לא רצוי להתפשר על המחיר. בכל טיפולי שיניים ובמיוחד בהשתלות שיניים, טיב חומרי הגלם הם ערובה להצלחת הטיפול. שתלים ברמה נמוכה יעלו בזול, אך הם עלולים ליצור בעיות בהמשך.

   * כבר היו מקרים שהשיניים התחילו להתנדנד אחרי זמן מה מביצוע ההשתלה. רשלנות רפואית היא המקור לבעיות מסוג זה. השתלה שמחזיקה מעמד שנים רבות זוהי רק השתלה שמבוצעת ע”י מומחה .

 

 

כתיבת תגובה