איטום גגות

דליפות מים הן עניין הרסני ביותר.

המים, אותו חומר נפוץ וטבעי, יכולים להיות כוח מחייה ומנגד כוח הרס, כפי שכולנו יודעים. גם הטפטוף הקל ביותר החודר דרך גג שאיננו מבודד ואטום דיו יכול לגרום נזק גדול מאוד למבנה – כזה שיחייב את המתגוררים במקום לביצוע עבודות שיפוץ ותיקון ניכרות ויקרות, המפריעות לחיים במקום ועולות לא מעט כסף. 

איטום גגות באמצעות עבודות זיפות יכול למנוע את כל הבעיות הללו, מכיוון שהוא משפר לעין ארוך את חוזקו ועמידותו של הגג, והופך אותו לבלתי חדיר למים, לרטיבות וללחות – אויבי המבנה.

 חשוב לזכור שהגג הוא כנראה אחד החלקים הכי חשופים לחדירת מים הביתה, שכן הוא משטח אופקי רחב, עם פני שטח גדולים במיוחד שאותם גשמים וממטרים פוגשים בדרכם מהשמיים לארץ.

 לכן חשוב לבצע איטום גגות בעזרת זיפות או שימוש ביריעות ביטומניות, ובכך לחזק את החוליה החשובה והמשמעותית הזו להגנת הבית כולו מסכנת דליפות וחדירת מים. עבודות זיפות ויריעות ביטומניות עבור איטום גגות יעיל

אם כך, הסכמנו כי איטום גגות הוא פעולה חשובה. אולם איך כדאי לבצע אותה? אחת הדרכים הנפוצות ביותר להשגת האטימה הנדרשת היא באמצעות עבודות זיפות. 

כלומר, שימוש בזפת חם. זוהי שיטה מאוד ותיקה לטיפול בבעיה, אולם היא השתכללה עם הזמן וכיום מבוצעת בצורה הרבה יותר טובה ואיכותית. קודם כל, היישום של הזפת נעשה בשכבות של יריעות פלוס זפת חם, להשגת איטום מקסימלי. שנית, כיום ישנן מכונות מיוחדות לפיזור הזיפות על גבי הגג בצורה טובה, יעילה וללא בעיות פיח ועשן או ריח רע. מכונות אלו הופכות את עבודות הזיפות ואיטום הגגות לנקיות יותר ולאיכותיות יותר מאי פעם – הוכחה שהשיטות הישנות בשילוב טכנולוגיה וידע חדשים נותנות את מלוא התמורה בעד הכסף.

חשוב לציין שכדאי לעשות סיוד של הגג או כיסוי שלו בצבע בהיר יותר לאחר פעולות הזיפות, שכן גג בצבע כהה (והלא צבעה של הזפת הוא שחור) קולט יותר חום ולכן גורם לחימום יתר של הבית בימי הקיץ מרובי השמש.

חומר נוסף שהפך לפופולארי עבור ביצוע איטום גגות הוא יריעות ביטומניות.

 אלו יריעות ייעודיות למטרה זו המורכבות מכמה חומרי בידוד שונים, והינן בעובי של בערך 5 מ”מ. זהו אמצעי בידוד ואיטום חדש יחסית לזפת הוותיקה והמוכרת. אופן הנחת היריעות והחיבור ביניהן חשוב מאוד, שכן איכות העבודה תקבע את חוזקו של איטום גגות זה.

כתיבת תגובה