כסאות אוכל

פינת האוכל היא מרחב חשוב ומקרב עבור כל המשפחה. ארוחת הערב, ארוחת ערב שבת וסתם ארוחות משפחתיות הם זמנים משמעותיים לכל משפחה. אך האם עצרתם פעם להסתכל על פינת האוכל שלכם? ללא הילדים, החברים, המשפחה והאוכל, כיצד היא נראית? רבים מאיתנו מזניחים חלק חשוב זה בבית, בחשיבה על הפרקטיות של הפינה ולאו דווקא על המסר שהיא משדרת. אך פינת האוכל הינה בעלת משקל רב מכפי שנראה בעיצוב הבית. פעמים רבות, ישנה התחשבות יתר בפונקציות שולחן האוכל (ניתן להגדלה פי שניים, שלושה, ארבעה…) ואל כסאות אוכל ישנו יחס של מובן מאליו. תחום זנוח זה, מציע אפשרויות רבות של יצירת הרמוניה, עיצוב ונוחות בפינת האוכל.

כסאות אוכל – מה בתפריט?

פתרונות הישיבה שקיימים כיום רבים מספור – מכיסאות בר ועד פופים, ניתן ליצור את פינת האוכל המיוחדת ביותר. אך במה כדאי להתחשב? בראש ובראשונה, מומלץ לקחת בחשבון את הנוחות של כסאות אוכל. אמנם לא אצל כולם מתקיימות ארוחות משפחתיות בכל יום, אך חווית הישיבה לצד השולחן צריכה להיות נוחה ונעימה. לכן, מומלץ לבחור כסאות אוכל עם ריפוד באיזור הישבן וגם באיזור הגב העליון. בנוסף, חשוב להשאיר מרווח מספיק בין השולחן לחלק העליון של הרגליים, בממוצע כ-15 ס”מ, על מנת לאפשר חופש תנועה. פעמים רבות אנו רואים פינות אוכל אשר הכיסאות בהן נאספו באופן אקראי, ללא התחשבות בעיצוב או בשולחן. בין שולחן האוכל לכסאות אוכל צריכה להתקיים הרמוניה – בחירת הכיסאות צריכה להתחשב במראה השולחן, במפות (במידה ואתם משתמשים בהן) ובמראה הכללי של החלל בו נמצאת פינת האוכל. כאשר קונים פינת אוכל שלמה, כדאי להתאים אותה לחדר כמכלול, על מנת למנוע מראה של “פיל בחדר”. בעת שטיפת הרצפה, אנו נתקלים בבעיית כסאות האוכל – הרמתם על השולחן לעיתים קשה והזזתם מצד לצד עלולה לפגוע במשטח עליו הם מונחים. כדאי לבחור כיסאות שאל רגליהם מחוברים פקקים – יצרנים רבים משתמשים בפטנט זה על מנת להקל על הקונה. כאשר לכיסאות רגלי הכיסא מוצמדים פקקים, אין צורך להרימם על השולחן וניתן להזיזם בקלות בעת שטיפת הרצפה. בנוסף, הפקקים מונעים נזק לפרקטים ומשטחים אחרים וכן מונעים מגע בין רגל העץ של הכיסא למים בעת שטיפת הרצפה. 

כסאות אוכל – השורה התחתונה

בין אם עיצבתם פינת אוכל נמוכה עם פופים בתור כסאות אוכל, או שולחן בר עם כיסאות גבוהים, חשוב לזכור כי פינה זו טומנת בחובה חשיבות פסיכולוגית משמעותית. הפינה צריכה להיות מעוצבת ומזמינה, בדגש על כיסאות לפינות אוכל נוחים ופרקטיים. פינת אוכל מתוכננת היטב, נוחה ומעוצבת, מאפשרת לבלות זמן איכות עם המשפחה. אם בארוחה מפוארת או סתם כוס קפה עם עוגיה – זמן משפחתי זה הינו בעל חשיבות רבה, לילדים ולמבוגרים כאחד.