כיצד לרהט חדר שינה קטן – להפכו לקן חמים

בחירת הריהוט הנכון לחדר השינה הקטן מהווה חלק חשוב מאד בעיצובו. ריהוט ייעודי לחדרי שינה קטנים מתוכנן כך, שינצל את המרחב לשינה, לשהות בחדר ולאחסון. מטרות אלו מושגות על ידי הקטנת ממדי הרהיט, הוספת אפשרויות שימוש באותו רהיט, ניצול כל ממדיו, או כל החלל שאותו הוא תופס, ושימוש בחלקים נשלפים או מתקפלים.

בתרבויות אסיה מקובל כי חדרי השינה קטנים וסגורים, ולכן ניתן למצוא בארצות אלה רהיטים מצוינים לחללים קטנים. דוגמא אחת היא הפוטון ההופך בקלות מספה למיטה. דוגמא נוספת מציגים ארונות הקיר היפניים, המשתרעים על פני כל הקיר ומסתירים מאחורי דלתות ההזזה שלהם את כל החפצים והבגדים. בזכות המצאה זו אין צורך כמעט ברהיטים נוספים בחדר (פרט למיטה ולשידותיה), ודלתות הארון עצמן נראות כקיר החדר. דוגמא אחרונה לעניין זה יכולה להיות שידת המדרגות היפנית. מדובר בשידת שמגרותיה או תאיה מדורגים, וניתן לטפס עליהם למיטת גלריה או לארון אחר הממוקם במעלה החדר. 

באשר לצבע הרהיטים, יש לזכור כי בחירה ברהיטים בצבעים שונים לחלל קטן תיצור תחושת עומס וצפיפות, שתועצם על ידי צבעי המצעים, הבגדים, ושאר החפצים שבחדר. כדי להקטין תחושה זו רצוי מאד שהחדר, הוילונות והרהיטים יצבעו בצבעים בהירים ומתאימים זה לזה, על מנת ליצור רקע בהיר וניטרלי, שלא יתפוס את תשומת הלב, ויגדיל את תחושת המרחב.