כיצד לבחור רהיטים לחדר שינה

איך לבחור רהיטים לחדרי השינה בצורה המשתלמת והנכונה ביותר!

שוק הרהיטים לחדרי השינה עבר בשנים האחרונות תהופכה משמעותית עקב הגדילה הבלתי פוסקת בערך השוק ובכמות הרהיטים שנשכרים ונמכרים בשנה. כמו כן, במהלך השנים האחרונות הופיעו יותר ויותר מגזינים ועיתונים המוקדשים לעיצוב פנים ועיצוב רהיטים ומקדישים חלקים שלמים של העיתון להצגת מוצרים ומותגים חדשים או ישנים לריהוט חדר השינה. הסיבה העיקרית כמובן לגדילה בצורך להשקיע יותר זמן מחשבה וכסף בריהוט נכון ומתאים ביותר של חדר השינה היא שרוב האנשים מבלים הרבה מאוד זמן בחדר השינה שלהם, גם אם זה באמת כשהם ישנים. ההרגשה הטובה של חדר שינה כיפי, מרוהט יפהפיה, ידידותי ושימושי בו הולכים לישון בלילה, מתעוררים בבוקר והרבה פעמים גם מבלים חלק מכובד מהיום היא חיונית מאוד לחיים מאושרים וטובים.

אז איך לרהט את חדר השינה שלי בצורה שתהיה טובה ומתאימה, כיפית ושימושית?

לכל בן אדם יש את הדבר שהכי חשוב לו בחדר השינה שלו. לדוגמא, לאחת יכול להיות מאוד חשוב מיטה נוחה, גדולה ונעימה בה יהיה אפשר לרבוץ חלק מהיום ולישון טוב בלילה. גם גם זה אומר שהמיטה לוקחת חצי מהחדר ואין מקום לשום דבר אחר, רהיט חדר השינה שהכי חשוב לבחורה מהדוגמא הוא המיטה. למישהו אחר לדוגמא, חשוב שיהיה שולחן עבודה גדול ונוח בו הוא יוכל לעשות את עבודות הבית שלו בתור סטודנט. עם מיטה יחסית קטנה הוא יכול להסתדר בכיף.
אז מה מבינים מכל זה?
שהכי חשוב קודם כל לבדוק מה הצורך הבסיסי הכי חשוב שלך מחדר השינה ובהתאם לרהט אותו.

רהיטים שחוסכים מקום!

במידה וחדר השינה שלך קטן מעט או פשוט לא סופר גדול ומרווח, מומלץ מאוד לבחור רהיטים שיש להם פונקציונאליות רבה ויכולים לאכסן מספר דברים. לדוגמא, הרבה מיטות היום מעוצבות כך שכל החלק התחתי שלהן יכול לשמש כארון לנעליים, שמיכות, סדינים וכיוצא בזה. הדבר עוזר מאוד לחסוך במקום בחדר השינה ושימוש נכון ברהיטים מסוג זה יכול להפוך חדר שבהתחלה היה נראה קטן מעט לחדר שינה מדהים ומרווח בו מאוכסנים כל הבגדים, השמיכות, הנעליים וכדומה. כמו כן, עיצובים מודרניים של ספות יצרו גם מעין “ארון הזזה” לאיכסון בתוך הספה, מתחת למזרן שלה. זהו גם רהיט מומלץ מאוד לחדרי שינה קטנים יחסית שיכול לעשות הבדל משמעותי בגודל ובנוחות של החדר. 

חשיבות חדר השינה – 

חדר השינה שלנו הוא המקום בו אנחנו ישנים וחולמים חלומות שאחר כך ישפיעו כמובן גם על מהלך החיים שלנו וההתנהגות שלנו. ידוע שבחדר שינה מסודר, נקי, מרוהט בחכמה וביופי ישנים יותר טוב, חולמים יותר טוב וקמים בבוקר בהרגשה יותר טובה כמובן. לכן, חדר השינה צריך להיות מקום בו אתם אוהבים לשהות ומרגישים בנוח וחשוב לעשות הכל כדי שהוא יהיה אחד כזה ולשנות את המרכיבים בו שגורמים לך לאי נוחות ואי סדר. ריהוט חדר השינה הוא קריטי מאוד שכן רהיטים מסויימים נותנים אנרגיה מסויימת לחדר ולמי שנמצא בו ויש להבין את זה. כלומר, רהיטים מעץ כהה ויפה נותנים הרגשה של חום ורוגע לעומת מתכת כסופה שנוטה לתת לרוב האנשים הרגשה מעט קרה ומנוכרת יותר. אך כמובן גם שהמצב בקלות יכול להיות הפוך, כשבן אדם מעדיף רהיטים הבנויים מחומר מתכתי כסוף.