ייעוץ זוגי לפני החתונה

איך זה שלפני החתונה ובתחילת הנישואין חשבנו והסכמנו על כל דבר, מצאנו הרבה דברים משותפים אבל אחרי כשנה, פלוס מינוס, אנחנו כבר לא חושבים באותו ראש, כמעט לא מסכימים על כלום ויש יותר שיחות שמתחילות נחמד ומסתיימות בויכוח סוער. לימדו אותנו איך ללמוד, להאמין בעצמינו אבל אף אחד לא מלמד אותנו איך מתנהלים כזוג, כיצד ליצור זוגיות מוצלחת ואיך לגדל ילדים

התקופה שלפני החתונה גורמת ללחץ נפשי, צריך להתפשר, לוותר ולהתחשב. ההכנות לחתונה יכולים לגרור הרבה ריבים ותחושת מועקה.
הייעוץ הזוגי יכול לעזור להתמודד טוב עם הלחץ יסייע להקשיב טוב יותר לבני  הזוג שלנו..
בשביל שנחיה ביחד באווירה נעימה חשוב לדעת מה כל אחד רוצה מהקשר ומה הוא יכול לתת. לפעמים כגובהה הציפיות גובהה האכזבה- כאשר נדע למה לצפות מבן או הזוג שלנו הקשר שלנו יהיה טוב יותר. הטיפול הזוגי יכול לסייע לנו להגיע לעמק השווה.

הקשיים בזוגיות לא “נולדו” פתאום לאחר החתונה, הן תמיד היו ברקע אלא שבחרנו לא לעסוק בהם או ציפינו שהם יפתרו לבד או שנצליח לשנות את בן הזוג.

כל אחד מביא איתו אל הקשר שוני במנטליות, ודפוסי החשיבה שונים. חשוב שתבדקו איך מתנהלים במבוך של הקשר הזוגי שלכם בצורה נכונה בלי להסתבך בצמתים חשובים. בייעוץ זוגי קצר מועד תתאפשר בניית מפת דרכים זוגית שתקל עליכם את המשך דרככם המשותפת. אם יש מחלוקות זה השלב לעצור, לבדוק ולפרוץ עם היחסים קדימה למקומות טובים עוד יותר.

כדאי להתחיל את הנישואים עם מיומנויות בסיסיות מכיוון שבניית נישואין טובים היא עבודה מתמשכת. זוגיות בשנות נישואים הראשונות, יכולים ללמוד דרכים נכונות לבטא את צרכיהם מחשבותיהם ורגשותיהם ולהיות רגישים יותר לבני הזוג שלהם.

הייעוץ הזוגי ממוקד מטרה ומהיר כך שהזוגות שנכנסים לתהליך מקבלים כבר בפגישות הראשונות נקודות אור ו”ואויר” להמשך הדרך. הייעוץ יעזור לכם ללמוד מדוע אתם גורמים אחד לשני להתפרץ ולאבד את העשתונות וכיצד לשנות את הדינאמיקה שיצרתם בלי כוונה. תקבלו כלים ללמוד דרכים יעילות יותר להגיב זה לזו, לנהל ויכוח, לישב אי הסכמות, ולהשלים עם ההבדלים בדעות, בטעם ובסגנון בו אתם פועלים, שקיימים בכל מערכת יחסים בין שני בני אדם.

אני מאמינה שהכנה נכונה לחיי הזוגיות, למידה ביצירת דיאלוג נכון ובריא, הגדרת מטרות משותפות וציפיות, כל זה יכול להוביל לחיי נישואין מוצלחים ומספקים.                                                                                                יחד עם זאת, זוגות רבים חוששים לפנות לייעוץ לפני הנישואין שמא הדבר יעיד משהו לא בסדר בזוגיות שלהם. חשוב לצאת מהקיבעון המחשבתי ולהבין את החשיבות בייעוץ שעוזר להם לשדרג את מה שכבר קיים ברמת ההתנהלות הזוגית וברמת התקשורת והפתיחות. הנישואין הם מערכת לא פשוטה של שני אנשים שונים המנסים לבנות יחד חיים משותפים. לכן עם כל השמחה שבנישואין כדאי לברר את הדרך המשותפת על ידי תהליך קצר טווח המתמקד במציאת פתרון מעשי לבעיות שנוצרו בחייכם האישיים או הזוגיים ומתן כלים שימושיים להמשך הדרך. התהליך מעצים ומשלב עבודת התפתחות אישית ועבודה זוגית ממוקדת ואינטנסיבית.

כדי שהייעוץ הזה יצליח, שני בני הזוג חייבים להבין שכל אחד מהם ממלא תפקיד בדינאמיקה שהם רוצים לשנות, ושלכל אחד יש דברים ללמוד ושינויים לעשות

כתיבת תגובה