מה תמהיל וכמות הרהיטים הנכונה בסלון הבית

ישנם חדרים שהנם מאוד משמעותיים בבית שלנו, אחד מהמשמעותיים בבית אם לא הכי משמעותי הוא הסלון. סלון חשוב בכל בית, היות והוא הראשון שרואים כאשר נכנסים הביתה, סלון הוא בעצם חדר האורחים שלנו, הוא החדר בו ננוח ונירגע בסופו של יום, סלון משמעותי היות והוא הכי קרוב בדרך כלל לדלת פתח הבית. המון אנשים המשפצים את הבית, נוטים בדרך כלל לשים דגש על סלון הבית שלהם ולהשקיע בו הכי הרבה, העיצובים הכי יקרים, מחשבה מרובה על כל פינה בו, רהיטים מיוחדים, תמיד ילכו על קו מסוים של סלון אך ישנו את הקו הכללי של הבית עצמו.

סלון משמעותי מאוד במראה שלו ובנוחות בגלל שהוא משפיע על כל הבית, הוא מרכז הבית, מרכז העניינים, תמיד המשפחה תיפגש או תשב יחדיו בתוך סלון, ולא במקום אחר, לעיתים במטבח גם אבל סלון עדיין הוא המקום הכי משמעותי בבית. הוא משפיע על האווירה הכוללת של הבית, ישנו סלון מואר יותר, מרווח יותר, ישנו סלון אפלולי יותר וחשוך, תלוי מה אנו יותר אוהבים שקולע יותר לטעם שלנו. אנשים רבים יכולים לאהוב את הסלון שלנו וחלק אחר לא, כנאמר היופי בעיני המתבונן, לכן חשוב לא להיות מושפעים מטעם אחרים, ולעשות עם הסלון שלנו מה שאנו רוצים כמובן בגבול ההיגיון.

סלון עם הרבה פריטים, יכול להוריד מערכו המון. אף אחד לא אוהב בלאגן בעין, כולם רוצים להסתכל על משהו רגוע במיוחד כשמדובר בסלון ולא בחדר האישי והפרטי שלנו. ובמיוחד בסופו של יום כאשר אנו חוזרים הביתה מיום עבודה ארוך, אנו רוצים לשבת על הספה בסלון שלנו ולהירגע. סלון יכול לשמש כמקום רגוע שלנו אך גם כמקום הבילוי שלנו, חשוב לדעת לשלב בין השניים ולא לחרוץ את גורלו של סלון בעיצובו. כדי שלא נגביל את עצמנו בעשייה בו, המון אנשים לפעמים מתביישים להזמין אורחים אליהם הביתה היות והסלון שלהם לא מושקע מספיק או לא משדר הכנסת אורחים, הכל טמון בעיצוב הנכון ובבחירת רהיטים בצורה נכונה ומותאמת, עניין שכסף לא תמיד קונה.

כשקונים ספות לסלון כדאי להתחשב בגודל שלו ובצרכים. לא כדאי לקנות משהו גדול מידיי אם הסלון קטן וככה לא ישאר מרחב פנוי.