משמורת משותפת – מדוע היא כה אידאלית?

סביר להניח שרוב ההורים הגרושים (ויש הרבה כאלה בעולם המערבי), רוצים את טובת ילדיהם. לאחר הגירושין לא רק ההורים עוברים משבר לא קטן, אלא, הנפגעים העיקריים הם הילדים הרכים. אבל, גם אם מדובר על ילדים בוגרים יותר, ההתמודדות עם המצב היא לא פשוטה. לרוב הילדים עוברים לחזקת האם, אבל ישנם הורים המגדילים לעשות, והם מציעים לילדיהם מסגרת כמעט ואידיאלית – משמורת משותפת.

משמורת משותפת – לדאוג לאינטרסים של הילדים

משמורת משותפת היא דרך מצוינת לדאוג לאינטרסים של הילדים, אבל לא רק, כי אם גם לאינטרסים של ההורים. ילדים רבים להורים גרושים סובלים מבלבול ואי וודאות, המצב החדש קשה להם, וההסתגלות אליו היא לעיתים בעייתית. לכן, כאשר ההורים מסכמים על משמורת משותפת, הילדים נהנים מכול העולמות, ומצליחים ליצור קשר אוהב ובריא עם שני ההורים. גם להורים קל יותר ומשתלם לבחור במשמורת משותפת. כך, כול הורה יכול להקדיש זמן איכות לילדיו, וכל זאת באווירה נעימה וביתית. הורים גרושים שאינם מקיימים משמורת משותפת, מביאים לעיתים לתלות מוגזמת של הילדים בהורה המשמורן, מה שאינו תמיד לטובת הילד וכמובן שגם לא לטובת ההורה המשמורן.

כיצד מסכמים על משמורת משותפת?

על מנת שהעניינים יהיו ברורים ומוסכמים מראש, ללא שום מקום לתהיות וספקות, מומלץ לפנות אל עו”ד מגשר, מוקדם ככול האפשר. אצל העו”ד המשותף, תוכלו לנסח הסכם אשר ירצה את שני הצדדים כאחד. בנוסף, על מנת לקיים משמורת משותפת, על שני ההורים להתגורר באותה העיר, בכדי שהילדים יוכלו לקיים לימודים סדירים, וימשיכו בשגרת חייהם הרגילה. לכן יש לשקול את הדברים מראש, לסכם את העניינים לשביעות רצון כול הצדדים, כך בסופו של דבר, הן ההורים הגרושים והן הילדים ייהנו מאופציה נעימה ונכונה יותר של חיים חדשים בשני בתים אוהבים.

כתיבת תגובה