עיצוב נכון לחדר השינה

אין ספק שיש הרבה סוגים וגדלים של חדרי שינה – רחבים, צרים וארוכים. הבעיה שמתעוררת במקרה זה היא כיצד אפשר למקם רהיטים בחדר שינה מאורך וצר כדי שתהיה תחושה מאווררת ונעימה בחדר במקום הרגשה של מחנק וקלסטרופוביה נוראית. חשוב לדעת כמובן איך למקם רהיטים נכון בחלל החדר כמו המיטה, השידות, הארון  זאת כדי שגם לכם, דרי החדר תהיה תחושת ספייס נוחה ונעימה במקום שאמור להיות המפלט לשגרת חייכם, מקום בו תירגעו ותשנו.

חדר שינה מאורך וצר נותן תמיד תחושה של חוסר איזון או במקרה בגרוע יותר אף נותן הרגשה של אולם בו משחקים באולינג.

המדריך השימושי שלפניכם נותן כמה טיפים שימושים כדי לארגן את הרהיטים שלכם לחדר שינה מאורך וצר:

  • השתמשו במיטה על מנת להפריד ולחצוץ את החדר שינה שלכם לשני אזורים. עדיף שהמיטה תהיה מופנית לכיוון איזשהו נוף מעניין.  דבר זה יכול להיעשות על ידי הצבת המיטה במרכז החדר ושידה לידה.
  • בצד המרוחק של חדר השינה, מקמו רהיטים כדי ליצור אזור בו יהיה אפשר לשבת ולהירגע בניחותא. כמו למשל ספה, שולחן וכיסאות. אפשר למקם גם שולחן סלון וכורסאות קטנות מסביבו על מנת ליצור פינת ישיבה נוחה ומזמינה. אם יש לכם אפשרות לשחק עם הרהיטים, הוסיפו מדפי ספרים או מראה עם שולחן טואלט.
  • בצד השני של חדר השינה, בקרבת חדר האמבטיה או הארון, צרו אזור להלבשה על ידי מחיצה מיוחדת (אם יש מקום) או כיסא מרווח.
  • כדאי למקם שידת טלוויזיה למרגלות המיטה אם אתם לא מעוניינים בטלוויזיה בחדר השינה-  מקמו קמין (יש הרבה קמינים העובדים על חשמל).
  • במקום נח צריך למקם גם שידת איפור וכסא
  • אחרי שלב מיקום הרהיטים בחלל החדר, הגיע תורם של האקססוריז – של האיבזרים הקטנים שנותנים את הטאץ’. ביניהם מרבדים, כריות, וילונות, תמונות, פרחים, אגרטלים ועוד.
  • עדיף להשתמש על הקירות בצבע ניטראלי ועדין, כדי ליצור הרגשה של מרווח ואור בחלל החדר. אפשר גם להשתמש בבורדר.

באמצעות הטיפים לעיל אפשר לארגן בקלות ריהוט לחדר השינה שלכם. אתם מוזמנים כמובן להשתמש בהם ואף לתרום מניסיונכם הפרטי.