You are currently viewing מתנות לחתונה

מתנות לחתונה

מתנות משמחות לבב אנוש

מי מאיתנו לא אוהב לקבל מתנות? כולם אוהבים לקבל מתנות בכל הזדמנות שרק אפשר, בכל אירוע ובכל יום, עם סיבה או בלי סיבה. מקורה של המילה ‘מתנות’ היא במילה ‘מתן’ משורש נ.ת.נ. עצם הנתינה מכל הלב מהווה כבר מתנה כלשהי. מתנות עושות לנו שמח, על אחת כמה וכמה כאשר המתנה באה מכל הלב עם כוונה ומחשבה מאחוריה.

כל אירוע מצדיק מתנה – ימי הולדת, חנוכת בית, הולדת תינוק, קניית רכב חדש, יום נישואים, בת מצווה, בר מצווה, חתונה ועוד. כיום יש אפשרויות רבות מספור למתנות שאפשר להביא לכל אירוע עד שגם השמים הם כבר לא הגבול. האדם נותן מעצמו מתנות שלאו דווקא מגיעות בקופסא כגון: עיסוי שמעניק בן זוג לבת זוג ביום השנה שלהם, או הורים שמאשרים לבתם לעשות מסיבה וכדי שיהיה לה מקום לחגוג הם יוצאים מהבית; האדם גם נותן מכיסו – מתנות לילדים (כמו צעצועים או בגדים) מגיעות בקופסא צבעונית בעלת עטיפה מרשרשת ומנצנצת, מתנות של תכשיטים, מתנות הכוללות ג’אדג’טים, והיום אף הצטרף תחום נרחב של מתנות – מתנות העשויות עבודת יד.

מתנות לחתונה?

מאז מתמיד, ובתקופה האחרונה בכלל, כסף נחשב גם הוא סוג של מתנה. לא כל קבלת כסף ממקור כלשהו נחשבת כשכר או כהלוואה. אנשים נותנים כסף גם לימי הולדת, כמו סבתא לנכדיה, הורים נותנים לילדיהם סכום כסף לבר או בת המצווה, אורחים מביאים כסף לברית או לחתונה. עד לפני עשור או שניים היה מאוד נהוג להביא מתנות גם לחתונה. כיום כמובן נהוג להביא המחאה, רצוי שתהיה שמנמנה וכבדה, בעוד שמתנות לרוב מתקבלות בעין עקומה משהו. האם יכול להיות מצב שבו ישמחו הורי הזוג הצעיר לראות אורחים נכנסים בשער האולם נושאים קופסאות במקום מעטפות? כנראה שלא תמיד, אך אם הקופסא מגיעה בצירוף למעטפה, פתאום חוזרת עטרתן של המתנות ליושנה. ברור לכולנו שזוגות צעירים זקוקים לכסף בכדי להתחיל את חייהם המשותפים, והרי שאנו רוצים לעשות כל שביכולתנו כדי לעזור. לכן, במידה ואפשרות התקציב שלנו מאפשרת להביא המחאה חטובה במקום שמנמנה, נוכל לצרף לכך מתנה בשביל להשלים את התמונה. את המתנות היפות והמיוחדות ביותר לחתונה אפשר למצוא בחנויות לעבודת יד (וכיום גם באינטרנט). למתנות שנעשו במיוחד לחתונה בעבודת יד יש ערך מוסף שלא יתווסף לכל מתנה אחרת שתרכשו ברשת גדולה ומוכרת. מתנות כאלה הן משהו מיוחד, משהו שתזהו מיד בין כל המתנות התעשייתיות האחרות, כמו לימוזינה לבנה וזוהרת שבולטת לעיניכם בין ים המכוניות הרגילות בכביש. כל אימת שאתם רואים לימוזינה מרהיבה בכביש אתם מסובבים אחריה את הראש (תודו בזה!). באותה מידה מתנות לחתונה העשויות עבודת יד תסובבנה ראשים בכל מקום בו הן נמצאות. תוכלו למצוא כל דבר העולה על רוחכם ואף לבקש מהאמן ליצור עבורכם מתנה לחתונה לפי החזון שלכם. יש כרטיסי ברכה מקוריים, תכשיטים (ישנם תכשיטים נהדרים לחתן ולכלה עשויים עבודת יד)  בגדים, תיקים, ארנקים, מוצרים לבית, מתנות לילדים ועוד. כבר אמרנו שהשמים לא יעצרו אתכם במקרה הזה!

נתינה – המתנה הגדולה מכולם

לא משנה מה המתנה שאתם נותנים, היו בטוחים שהיא תעשה שמח למקבל, ולכם פי שבעה מעצם הנתינה. ואם במתנות לחתונה עסקינן, עשו לעצמכם ולזוג הצעיר טוב על הנשמה ותנו לו מתנה ייחודית עשויה עבודת-יד שלאף אחד אחר אין וגם לא תהיה. מתנה כזו מראה שבאמת השקעתם מחשבה ושאכפת לכם מבעל השמחה.