מכונות קפה – זה הכיף שבקפה

אתם קמים בבוקר. מתפללים לעוד כמה דקות מתחת לפוך. הימתחות גסה. שטיפת פנים. צחצוח שנים. מקלחת חמה. מחממים מים בקומקום. אוספים את העיתון מהדלת. מכינים לעצמכם את הקפה של הבוקר. מתיישבים לקרוא את העיתון. אבל משהו חסר. הקפה, הוא תפל מדי. תמיד אותו טעם, התרגלתם כבר לריח. ואז כמו בהזמנה, אתם רואים בעיתון פרסומת לחברת מכונות קפה. אתם מחליטים שהיום זה היום. מחר יהיה לקפה טעם אחר.

עבור מי שבאמת אוהב קפה, החיים עם מכונת אספרסו הם פשוט חיים אחרים. זה מסוג הדברים שכאשר כבר יש לך אותם, אתה לא יודע איך הסתדרת בלעדיהם עד עכשיו. נכון, יש קפה קנוי ברמות סבירות, וקפה כזה גם יכול להיות טעים, אבל להשוות בין קפה של מכונת אספרסו לקפה שחור קנוי זה כמו להשוות פיאט פונטו למרצדס – הפיאט עושה את העבודה, אבל המרצדס באמת מפנקת אותך.

מכונות קפה ביתיות: על סוגים ומותגים

מכונות קפה קיימות באין ספור סוגים, עיצובים וסגנונות. כאשר אתם קונים מכונת אספרסו לבית, חשוב שהמכונה אכן תהיה מותאמת לשימוש ביתי. זאת מכיוון שהעיצוב של מכונות קפה ביתיות הוא שונה מאשר מכונות אשר מותאמות למשרד או לשימוש עסקי. מכונת קפה היא חלק בלתי נפרד מעיצוב המטבח ולכן אין להקל ראש בעניין זה.

גם בקטגוריה של מכונות לשימוש ביתי יש לא מעט סוגים: יש מכונות קפה טחון, מכונות אוטומטיות, מכונות הפועלות על קפסולות, מכונות פודים, שזה קפסולות מנייר ובכלל זה מכונות ביתיות אך מקצועיות.

מכונות אספרסו מיוצרות על ידי מיטב מותגי הקפה הביתי בעולם: דלונגי, נספרסו, ג’אג’ה, סאאקו, ביאלטי מוקונה, קרופס ורבות אחרות. כמובן שמחירי המכונות משתנות בהתאם למפרט הטכני שבהן אך במידה רבה גם בהתאם לכוחו של המותג. כך למשל, מכונות של חברת נספרסו, שנחשבת למותג מוביל ומוכרת לנו מהפרסומות בהשתתפות ג’ורג’ קלוני וג’ון מלקוביץ, בדרך כלל יקרות יותר ממכונות אחרות.

מכונות קפה למשרד: עשינו עסק

בין אם יש לכם משרד קטן, בינוני או גדול בגודלו או בהיקף העסקים שלו, מכונת קפה למשרד הן מצרך אלמנטרי בכל בית עסק. גם עבור העובדים שאוהבים לפתוח את היום עם קפה שחור חזק שייתן להם את הדחיפה להמשך היום אך במיוחד עבור הלקוחות העסקיים שמבקרים במשרד. אותם בוודאי תרצו לפנק בקפה משובח ואיכותי, לא?

עם זאת – כמו מכונות קפה אספרסו לבית – גם כאן חשוב לבחור את המכונה המתאימה למשרדך. אם מדובר על משרד קטן, שמספר המשתמשים במכונה הוא נמוך, יהיה זה בזבוז כסף להשקיע במכונת קפה גרנדיוזית ומפוצצת. לעומת זאת משרד גדול שמכבד את עצמו, ראוי שישקיע במכונת קפה יוקרתית שגם מהווה במובן מסוים סמל סטטוס.

הקפה עצמו: אין ספור טעמים וריחות

אז קניתם מכונות קפה איכותיות. מצוין, אבל כולנו יודעים שמכונת הקפה הטובה ביותר בעולם מכינה רק את הקפה שאתם בחרתם עבורה, ולא יותר. לכן חשוב מאוד לבחור בקפידה את הקפה שאתם אוהבים.

אין סוף לסוגים ולזנים שיצרני הקפה מציעים לנו. הפרט החשוב ביותר בבחירת קפה משובח היא סוג הפולים שממנו עשוי הקפה, ושיטת הטחינה שאיתה עובד היצרן. אבל כמובן שאנו מיד נמליץ ללכת עם הטעם שלכם, הריח שלכם ועם מכונות אספרסו שלכם. כי הן רק שלכם.