גישור – כיצד להתגרש יפה

את המפגש הראשון שלי עם תהליך גישור אני זוכר בבירור,זה היה כאשר ההורים שלי התגרשו.

ההורים שלי נישאו לפני הרבה שנים,הם חיו ביחד באושר אך בשלב כלשהו ככנראה שנמאס להם אחד מהשנייה והם החליטו לפרק את הזוגיות בינהם.

חשוב לזכור שניתן להתגרש בצורה מכובדת כאשר בני הזוג מצליחים להשאיר את הכעסים מאחור וזוכרים שיש להם אינטרס משותף לסיים את הנישואים בצורה טובה למענם ולמען ילדהם,הם יכולים להגיע להבנות בנוגע לרכוש,ילדים.אך כאשר הם אינם מצליחים להשאיר את הכעסים בצד הגירושים בהחלט יכולים ליהיות מכוערים וכל התהליך יכול להמשך זמן רב ואף שנים.

אני ממליץ לזוגות שמתגרשים לנסות להשאיר את האגו שלהם בחוץ ותמיד לראות את טובת ילדיהם כאשר הם מתגרשים.נכון שגירושים הם דבר מאוד לא קל עבור בני הזוג אך הוא הרבה יותר קשה לילדים אשר חווים את התפרקות התא המשפחתי שלהם,הילדים ובעיקר ילדים קטנים יכולים לחוות את הגירושים בצורה קשה ביותר.התא המשפחתי לרוב נתפס כבסיס החזק של חייהם וכאשר בסיס זה מעורער,יש לעיתים קרובות ראקציות גופניות ונפשיות אצל ילדים אלו.לדוגמא :ילדה בת 7 שההורים בתהליך גירושים קשה ולפתע הופיעה פריחה קשה בעור.

חשוב תמיד לשים את הילדים מול העיניים בכל תהליך של גירושים ולנסות להגיע להבנות כאלו ואחרות שלא יפגעו בילדים.

הרבה פעמים שמעתי שבני זוג שלא הצליחו להגיע להבנות ולא רצו ללכת לבתי המשפט,הגיעו לתהליך גישור שעזר להם מאוד להגיע להבנות בינהם.

ההורים שלי החליטו ללכת למגשר כאשר הם הבינו שהם אינם רוצים לסיים את הקשר בינהם בצורה מכוערת.הם הגיעו למגשרת נפלאה אשר עזרה להם להגיע להבנות ולנסח הסכם אשר היה מקובל על שניהם.

היתרון בגישור

היתרון בהליך גישור הוא בכך שהמגשר נותר תמיד כדמות ניטרלית אשר לא לוקחת צד אף פעם.

המגשרים מקבלים בהכשרתם כלים טובים מאד למציאת פיתרונות למשברים קשים.

בנוסף יש יתרון גדול מאוד בכך שהליך גישור מתרחש מחוץ לכותלי בתי המשפט והוא מאפשר יצירת הסכמים שיהיו מקובלים על שני הצדדים מבלי שצד אחד יכפה על הצד האחר.

תמיד עדיף כמובן שבני הזוג יצליחו להגיע להסכם מבלי לערב גורם שלישי,אך אם המצב לא מאפשר זאת מומלץ למצוא פיתרון באמצעות הליך גישור.