טיפול פסיכולוגי זוגי – משפחתי

טיפול פסיכולוגי מהווה מעין שם כללי למגוון גדול מאוד של טיפולים- שברוב המקרים מציעים בעצם ייעוץ ולאו דווקא טיפול. במאמר זה נסקור שני טיפולים היושבים תחת המטרייה הקרויה – “טיפול פסיכולוגי”.

טיפול פסיכולוגי וטיפול משפחתי
טיפול משפחתי הוא מעין טיפול פסיכולוגי למשפחה השלמה.

מתי פונים לטיפול משפחתי?

טיפול משפחתי מתאים לאו דווקא במצבים בהם המשפחתיות תקועה ולא מתפקדת, אלא גם במצבים שבהם בני הזוג חשים כי הזוגיות שלהם לא ממש מתקדמת לשום מקום. לפעמים האורגניזם המשפחתי הוא שפוגע ביחסי הזוגיות והקרבה בין בני הזוג.

מה משך זמן הטיפול המשפחתי?
טיפול משפחתי אורך בין פגישה אחת ל- 10 פגישות ואף יותר. הכול תלוי בסוג ה”בעיה” שיש לטפל בה.

מה עלות טיפול משפחתי?
שאלת העלויות בין כל סוגי הטיפולים – בין שמדובר בטיפול פסיכולוגי פרטני, טיפול משפחתי או טיפול וייעוץ זוגי תלויים בסוג המטפל. כדאי לבדוק האם הטיפול המשפחתי מסובסד על ידי קופת החולים אליה אתם רשומים.

טיפול פסיכולוגי וייעוץ זוגי
טיפול פסיכולוגי מהסוג השני עליו נרצה לדבר הוא טיפול פסיכולוגי לבני הזוג – טיפול זוגי.

מה ההבדל בין יעוץ זוגי, לטיפול זוגי?

אין שום הבדל בין טיפול זוגי לבין יעוץ זוגי. טיפול זוגי יעניק לכם בדיוק את אותם הכלים שיעניק לכם ייעוץ זוגי.

מתי פונים לייעוץ זוגי?
ייעוץ זוגי פונים במספר מצבים. מצב אחד הוא לאחר פנייה לטיפול משפחתי – ואז המטפל המשפחתי קובע כי הבעיות במשפחתיות נובעות מיחסי הזוגיות בין ביני הזוג. לפעמים גם אנשים פונים להליך יעוץ זוגי בכוחות עצמם ללא שום התייעצות מוקדמת.

מה משך הזמן ועלות היעוץ הזוגי
בדיוק כמו טיפול משפחתי – יעוץ זוגי יכול להיות בין מפגש אחד לעשרה מפגשים ויותר. לפעמים המטפל הזוגי יבקש מבני הזוג לחזור למעין תחזוקה שיטתית של הזוגיות – ואין בכך שום פסול. ייעוץ זוגי מסובסד על ידי חלק מקופות החולים בישראל וכדאי לבדוק לפני שפונים לטיפול זוגי כזה או אחר.

לסיכום
במאמר זה שוחחנו על שני סוגים של טיפולים פסיכולוגים- טיפול זוגי / ייעוץ זוגי   וטיפול משפחתי. חשוב לזכור כי זוגיות לא מסתיימת ברכישת טבעת אירוסין וחתונה, יש להשקיע ולהתאמץ על בסיס קבוע בכדי שזרימת הזוגיות שביניכם לא תשתנה – ולהפך!
בהצלחה

כתיבת תגובה