אילן דבש אימון זוגי – שליטה בכעסים בזוגיות

שלום לכם ותודה שבחרתם לקרוא מאמר זה אשר יעסוק בנושא שליטה בכעסים בזוגיות ונכתב כדי לעזור לכם להשתלט על כעס לא רציונאלי ומעטים המקרים בהם כעס הוא כלי יעיל במערכת יחסים. אני עוסקת במתן שירותי טיפול זוגי לזוגות בכל הגילאים ובין אם נשואים או עוד אשר מעוניינים לשמר ולשפר את הזוגיות שלכם מה שאומר לרוב שהם משפרים את עצמם (תמיד ברכה).

אין ברור מזה, הכעס הוא אלמנט לא בריא בחיים של כולנו. לכעס השפעה שלילית על הסביבה שלנו, על שיקול הדעת שלנו ואפילו בצורה מוכחת מדעית על הבריאות שלנו! ובכל זאת, למרות ההבנה שהכעס מזיק לנו, מהיכן הוא נובע, איך אפשר למתן אותו ולשלוט בו?

פעמים רבות כאשר אני עורכת פגישת הכרות עם זוג אשר מבקש לעשות ייעוץ זוגי מתברר לי מהר כי צד אחד ולעיתים שני הצדדים סובל מ”זעם כביש” בתוך הזוגיות. קצה העצבים שלו כבר נמתח מעבר לשליטה וכיום הכעס שולט בו ולא להיפך.

חשוב להבין חכמה שמגיעה אלינו מהקבלה אשר אומרת שיש שני רגשות בסייסים האחד פחד והשני אהבה ולכן כדי להבין כעס חשוב להבין שהוא מונע ב99% מהמקרים מפחד. אם החלטתם להתמודד עם הכעס שלכם חשוב להיות כנים עם עצמכם ולהבין ממה אתם מפחדים. מה מניע אתכם לכעוס? מה באמת בלב שלכם גורם לקול, לגישה ולמילים שלכם לצאת באנרגיה של תוקפנות?

עשו עם עצמכם שיחה פנימית והיו כנים לגבי הסיבה לכעס. האם אתם פוחדים מנטישה? פוחדים להיות פאסיביים או להיתפס כפחות חשובים, מפחדים מדחייה? מפחדים מבגידה? הסיבה לכעס על בת הזוג נעוץ בוודאי בפחד ועם הכעס בא לרוב אצל אלו בינינו שענווים מספיק לעשות בדק בית לעצמנו גם אכזבה, חמלה ורצון לפצות.. זאת היא דרך הפעולה של המתעלל ולכן חשוב לשלוט בכעס שלכם ולמצוא דרכים טובות ומועילות יותר להתבטא.

בכדי להשתלט על הכעס שלכם עליכם לפתח מודעות ולהסתכל על עצמכם ברגעים של קונפליקט כמתבונן מבחוץ על סרט. ניהול הכעס שלכם ישחרר את המתח מחיי הנישואין או הזוגיות שלכם ויכול לעשות את ההבדל בין גירושין לנישואין מוצלחים.

סרטון של המאמן אילן דבש על גבולות

אילן דבש מעביר קורסים למאמנים להסמכה לקראת אימון אישי, אימון וזגי ואימון עסקי.

עוד מידע על קורס המאמנים אפשר למצוא כאן.

כתיבת תגובה