הסרת שערות בלייזר – שאלות נפוצות

כל אחת ואחד ששוקלים הסרת שיער בלייזר מעוניינים לעשות את ההחלטה הנכונה: לבחור במקום הנכון, בשיטה הכי מתאימה שמבטיחה תוצאות הכי טובות ולוודא חמש פעמים שהמקום בו הם בוחרים הוא מקום שיסיר את השיער בלבד, באופן אופטימלי ומירבי, ולא יגרום שום נזק אחר. בעוד הטכניקה הבסיסית להסרת שיער במיכון מתקדם היא פשוטה יחסית, תחום הסרת השיער התפתח מאוד בשנים האחרונות וכיום מוצעות שיטות וטכניקות שונות, חלקן דומות מאוד ללייזר. נוסף על כך, ישנם הבדלים בין המקומות השונים שמציעים טיפולי לייזר מבחינת מחירים, ציוד, נסיון ועוד. התוצאה היא שהמתעניינים בנושא מתקשים להגיע לתשובות הנכונות עבורם. הנה כמה שאלות נפוצות שמסייעות להבין מהי הסרת שיער בלייזר ומהם יתרונותיה.

הסרת שיער בלייזר שאלות ותשובות

מה ההבדל בין לייזר לבין מכשירים שעובדים על אנרגיית אור?

מכשירי לייזר מצריכים רשיון רפואי בעוד מכשירים אחרים מצריכים רשיון לעסוק בקוסמטיקה. הסרת שיער בלייזר דומה להסרת שיער באנרגיית אור אך מדובר על אנרגיה מסוג אחר: לייזר. הלייזר שנדרש לצורך הסרת שיער הוא קרן באורך שבין 750 ל-1060 ננומטר.

מה קובע את עלויות הטיפול?

ישנם כמה גורמים שיקבעו את עלויות הטיפול: האזור ממנו מעוניינים להסיר שיער, סוג המכשור הנדרש לכך ומספר הטיפולים הנדרש. ככל שהאזור רחב יותר יידרשו יותר טיפולים והעלות תהיה גבוהה יותר. גם מכשור מיוחד עשוי להעלות את מחיר הטיפול. מבצעים שונים משפיעים גם הם על מחירי הסרת שיער בלייזר. באופן בסיסי, עלויות המכשירים, התחזוקה, אנשי הצוות, כל אלה מכתיבים מה יהיו עלויות הטיפול בסופו של דבר.

האם קיימים הבדלים בין מטופלים כהי עור ובהירי עור? האם יש חשיבות לצבע השיער?

כיום ישנם מכשירי לייזר שונים וידיות שונות לכל מכשיר, כך שניתן לשלוט באורך הגל, (שנמדד בננומטר), ובקצב הפולסים. בטיפולי הסרת שיער בלייזר, אורך הגל קובע מהו הפיגמנט בו יתמקד הלייזר, וכך ניתן להתאים את הטיפול לבעלי שיער כהה ובהיר כאחד. קצב הפולסים מאפשר לשלוט בתדירות שליחת הקרן ובאורכה: כך ניתן לטפל גם באנשים שאצלם צבע השיער קרוב בגוונו לצבע העור, (למשל אנשים עם עור כהה ושיער כהה, אנשים עם עור בהיר ושיער בהיר מאוד), מבלי לפגוע בעור עצמו.

האם הטיפול כרוך בכאב?

במידה והאדם שמפעיל את המכשיר בזמן הסרת שיער בלייזר הוא טכנאי רפואי מנוסה ומכיר את המכשיר, אין סיבה לחוש כאב. כאשר קיימת סבירות גבוהה יותר לכאב, (למשל כאשר צבע העור קרוב לצבע השערה, או כאשר אצל המטופל יש סף רגישות נמוך לכאב), ניתן לאלחש את אזור הטיפול במשחה.

הסרת שיער בלייזר – לכמה זמן זה מחזיק

הסרת שיער בלייזר איננה טיפול לצמיתות. לא קיים היום ומעולם לא היה קיים טיפול שמאפשר להפטר מכל השיער למשך כל החיים. הסיבה היא ששורש השערה הוא דבר דינמי, והגוף יכול בתנאים מסויימים לייצר מחדש גם שורשים שנהרסו כליל על ידי טיפול הלייזר. ידוע שלמשל שינויים הורמונליים תורמים ליצירה מחודשת של תאי שיער, אך לא קיימת אפשרות להמנע לחלוטין משינויים הורמונליים במהלך החיים, (הריון אצל נשים, גיל מעבר אצל נשים וגברים, שינויים בייצור זרע אצל גברים). הטיפול מחזיק למשך זמן ארוך, אך לא לצמיתות. קשה לנבא בוודאות כמה זמן יחזיק הטיפול כלומר כמה זמן יעבור עד השגוף יחליט בעקבות שינויים הורמונליים או אחרים להתחיל לייצר מחדש את שורשי השערה שנהרסו בעקבות הסרת שיער בלייזר.