החלקה יפנית

מאז ומעולם נשים בעלות שיער גלי או מתולתל ביקשו להחליק את שיערן, אך אם בעבר פעולת ההחלקה גרמה בסופו של דבר לנזק מתמשך לשיער, ההחלקה היפנית הביאה למהפכה בתחום. החלקת שיער בשיטת החלקה יפנית לא רק שאינה גורמת נזק לשיער, היא אף משפרת את מראהו. בעזרת שיטת ההחלקה היפנית השיער מקבל מראה זוהר וחלק ואפילו שיער פגום מקבל מראה בריא ובוהק.

עד היום, נשים בעלות שיער גלי היו צריכות להיעזר בשירותיו של הפן על מנת להחליק את שיערן ולעצבו. אך להחלקה באמצעות פן יש מספר חסרונות – החיסרון הראשון הוא שמדובר בהחלקה זמנית אשר יש לחזור עליה שוב ושוב בכל פעם שרוצים לעצב את השיער. החיסרון השני הוא שבשיטה זו נגרם בסופו של דבר נזק מתמשך לשיער בשל חשיפתו הממושכת לחום. הפיתרון עבור נשים אשר מעוניינות להחליק את שיערן באופן קבוע הוא באמצעות החלקת שיער יפנית, המכונה גם החלקת שיער תרמית. בתהליך זה השיער עובר טיפול בחומר כימי מיוחד אשר אינו גורם לו נזק ולאחר מכן היישור מתבצע באמצעות טיפול בחום במכשיר מיוחד. חשוב לדעת שלא כל שיער מתאים להחלקה יפנית ולכן יש לפנות לספר מומחה על מנת שיבחן את השיער וייתן את המלצתו להמשך הטיפול.
ההחלקה היפנית הביאה למהפכה בתחום החלקת השיער משום שלראשונה נשים יכולות להחליק את שיערן מבלי לדאוג לכך שנגרם לו נזק. החלקה נעשית בשני שלבים טיפול בחומר כימי אשר אינו מזיק לשיער ולאחר מכן טיפול בחומר נוסף אשר מאזן את השפעת החומר הכימיים החלקת השיער בחום באמצעות מכשיר מיוחד. בסופו של התהליך, ובשל החומרים המוחדרים לשיער במהלכו השיער מקבל מראה מבריק ובריא.
נשים רבות אשר נאלצות להיאבק בכל יום עם סידור שיער גלי ובלתי ממושמע, מוצאות פיתרון בשיטת החלקה היפנית שהיא שיטת ההחלקה היחידה אשר אינה גורמת נזק לשיער, בניגוד לשיטת ההחלקה הברזילאית. שיטת ההחלקה הזמנית אשר כוללת שימוש בחומר מיוחד על השיער ולאחר מכן עיצובו בפן אינה מתאימה למי שמבקשת להשיג שינוי כולל במראה השיער.
למעשה, החלקה יפנית, כאשר היא נעשית במקצועיות על ידי מומחה מקצועי אשר למד את רזי השיטה בחו”ל ומשתמש בחומרים הכימיים המתאימים, היא השיטה הבטיחותית ביותר להחלקת שיער.
אין עוד צורך לבקר במספרה לפני כל אירוע כיוון ששיערך נראה נפלא בכל רגע.
החלקה יפנית אינה טיפול זול, אך לטווח הארוך מדובר בהשקעה משתלמת כיוון שהיא חוסכת ביקורים חוזרים אצל הספר ומונעת הרס של השיער כתוצאה מטיפולים חוזרים ונשנים בפן. למעשה החלקה יפנית חוסכת לנשים כסף כיוון שבזכותה שיערן נראה נפלא לאורך זמן.
כיום מספרות רבות מציעות ללקוחותיהן עיצוב שיער בשיטת החלקה יפנית אך לפני שעושים את ההשקעה חשוב לוודא שהספר אכן למד באופן מקצועי את שיטת ההחלקה היפנית ושהחומרים שבהם הוא משתמש הם איכותיים ולא יפגעו בשיער.
חשוב לדעת גם שלמרות שמדובר בהחלקה קבועה זהו לא תהליך חד פעמי ויש לחזור עליו מדי מספר חודשים, תלוי כמובן בסוג השיער ודרגת הסלסול שלו. לכן, החלקה יפנית היא למעשה השקעה לזמן ארוך – החלקת שיער שלא רק מעצבת את השיער מחדש ומשדרגת את מראהו אלא גם תורמת לבריאותו ולמראהו הכללי.
אם תמיד חלמת על מראה שיער חלק וזוהר ואת מבקשת לחסוך לעצמך ביקורים שבועיים במספרה וייבוש השיער תחת מכשיר הפן כדאי שתשקלי בחיוב החלקה יפנית. לפני שאת מחליטה התייעצי עם ספר מומחה בתחום ההחלקה היפנית על מנת לקבל הסבר מפורט על השיטה, כיצד היא מתבצעת ובאילו שלבים. לאחר ששיערך יעבור החלקה יפנית תוצפי במחמאות מכל עבר ושיערך יקבל את המראה החדש שעליו תמיד חלמת.