הגדלת חזה

מי מאתנו לא היתה רוצה שהחזה שלה יהיה קצת יותר גדול ועומד? הלידות עושות את שלהן והשנים לא בהכרח מטיבות עם החזה שלנו. יש בנינו שחיות עם זה בהשלמה ובכיף ואילו אחרות לא מרוצות מהשינוי שהתרחש בגופן. אז אם חשבתן על הגדלת חזה, הנה לפניכן מקבץ עובדות חשובות.

ראשית ניתוח הגדלת חזה משאיר אחריו צלקות וזאת עובדה, עם זאת, במהלך הזמן הן מתבהרות ו/או מטושטשות. חשוב לציין כי קיים גורם אתני ותורשתי מאוד דומיננטי ליצירת צלקת ובכל מקרה החיתוך הוא מינימלי ואסתטי ברמה המקסימלית המתאפשרת. עובדה נוספת שיש להתייחס אליה היא יכולת ההנקה, ברוב המקרים לאחר ניתוח הגדלת חזה ניתן להניק, אך יש לקחת בחשבון את הסיכון שלא תתאפשר הנקה, ועל כן כדאי לשקול לדחות ניתוח הגדלת חזה לאחר שלב הלידות.

בגרות נפשית מהווה שיקול דומיננטי בקבלת החלטה, באשר לביצוע ניתוח הגדלת חזה ויש לשאול את עצמך: האם אכן את מוכנה נפשית לשינוי הנשי הנ”ל? האם תוכלי לעמוד בתיקונים עתידיים, במידה ותזקקי לכך? וכו’. ההכנה והמוכנות הנפשית מאוד חשובה ומהותית ועל כן, יש לקחת את הזמן לקבלת ההחלטה הנכונה.

עובדה חשובה נוספת לבירור, באילו חומרים משתמש המנתח הפלסטי אליו פנית בניתוח הגדלת חזה? כיום ישנם שתלים מודרניים שתכנם סיליקון ג’ל, בניגוד לסיליקון, שהוא יותר נוזלי. בשתלים הישנים, הסיכוי לדליפה של הסיליקון הנוזלי הוא גבוה יותר. בשתלים החדשים – הסיליקון ג’ל, הסיכוי נמוך יותר כיוון שהוא יותר מוצק. באופן כללי יש מגוון רחב של גדלים, צורות, ואפילו סוגים של ג’ל.