שובר לפרסום בגוגלתרומת קשרים אישיים בתהליכי גיוס כספים לעמותות

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : דידי   
חמישי, 21 אוגוסט 2014 12:17

עמותות רבות נתקלות בקשיים בתהליכי גיוס כספים, אשר משפיעים על התנהלותן השוטפת ומידת הצלחתן להוציא אל הפועל פרויקטים. לרוב, הסיבה לכך היא שאלו המופקדים על ניהול תהליכים אלו אינם מכירים את עולם הפילנתרופיה כראוי ואינם יודעים כיצד לאתר את התורמים המתאימים, כיצד לפנות אליהם וכו'.

חשוב להבין כי היכרות אישית עם בעלי הון ויצירת קשרים עם נציגי קרנות יכולה להשפיע באופן משמעותי ביותר על מידת ההצלחה תהליכי גיוס כספים לעמותות. קרנות פילנתרופיות בחו"ל הינן ערוץ חשוב לתרומות עבור עמותות בישראל, אך המרחק הפיזי יכול להקשות עוד יותר מבחינת היכולת ליצור קשרים אישיים עם העומדים בראשן או אף אנשים העובדים בקרן.האתגר שבגיוס כספים מקרנות פילנתרופיות מחו"ל בולט עוד יותר לאור העובדה שישנן קרנות פילנתרופיות שאינן מחזיקות משרד או מפעילות נציגים מטעמן בארץ. אמנם קיימות קרנות אשר מעסיקות יועצים חיצוניים, אך רבות אחרות מנהלות את פעילותן בישראל מארץ המוצא שלהן. עמותות אשר מבקשות לפנות לקרנות כאלו כחלק ממאמצי פיתוח משאבים, ישכילו אם ינצלו הזדמנויות כגון ביקורים של נציגי הקרן בארץ לקביעת פגישה יוכלו להציג את העמותה, החזון שלה ופעילותה. כמובן שהשאיפה תהיה  להותיר רושם חיובי לגבי רמת המקצועיות של התנהלות העמותה, שכן קרנות פילנתרופיות לרוב נענות בחיוב לבקשות תמיכות לעמותות רק במידה והתרשמו שהעמותה המדוברת תנצל כראוי את הכספים שיועברו אליה.

מפגש מסוג זה גם מהווה הזדמנות עבור עמותה משום שנטיית הקרן לה להעניק תרומות או תמיכות גובר אם נציגיה קיבלו רושם חיובי על עובדי העמותה ומתנדביה ובייחוד האנשים העומדים בראשה, שכן התרומה כעת הופכת במידה רבה יותר תרומה לאנשים אלו באופן ספציפי ולא לארגון ללא פנים.

מפגש כזה יכול לתרום רבות לעמותה בתהליכי גיוס כספים שכן שאלות שיעלה נציג קרן פילנתרופית במהלכו יהוו אינדיקציה טובה באשר לתחומי העניין של הקרן והדברים שמעניינים אותה בבואה לבחון בקשות תרומות לעמותות שמגיעות אליה מטעם עמותות שונות. אין עוררין שמפגש אישי עם אנשים מטעם הקרן יכול לחשוף היבטים לגביה שאינם מפורסמים בערוצים הרשמיים. הבנת שיקולי קרנות פילנתרופיות בבחירת העמותות אליהן יפנו הון יכולה לסייע לעמותה להכין ולנסח באופן מיטבי את בקשת התרומה כך שתותאם לקרן הספציפית ותמקסם את הסבירות לקבלת מענה חיובי.

מנהלי עמותות או מגייסי כספים מטעמם ישכילו אם ינצלו קשרים אישיים עם פעילים בארגונים אשר משתפים פעולה עם הקרנות שיוכלו לשמש כמתווכים בכדי להמליץ על פגישה בין נציגי העמותה והקרן בביקור של נציגי הקרן בארץ או ביקור של נציגי העמותה בארץ המוצא של הקרן הפילנתרופית.

במידה ולעמותה אין קשרים ישירים עם פעילים בקרנות פילנתרופיות בחו"ל או פעילים בארץ אשר יכולים לשמשים כמתווכים, רצוי שתשקול להסתייע בשירותים חיצוניים של חברת גיוס כספים מקצועית אשר מתמחה בניהול תהליכי פיתוח משאבים עבור עמותות ומלכ"רים. חברה כזו תחזיק בידע המקצועי הדרוש, בניסיון בתחום ובקשרים האישיים אשר יסייעו להשגת תוצאות משביעות רצון מהירות. 
מאמרים נוספים :

» גיוס כספים לעמותות - כללים להצלחה

עמותות ומלכ"רים בישראל נמצאים כיום במצב של תחרות על תשומת הלב והתקציב של קרנות פילנתרופיות וגופים תורמים אחרים. מן הצד השני, אנשי עסקים מצליחים נאלצים להתמודד עם עשרות ואף מאות בקשות לתרומות, מענקים ותמיכה בכל שנה,...

» "לא מדברים עוד בשפת השנור"

"לא מדברים עוד בשפת השנור"גיוס כספים – "מהפך של תפיסה ויחס" גיוס כספים ממקורות פרטיים – הוא הכרח קיומי לכל עמותה.מסגרת של מלכ"ר (מוסד ללא כוונת רווח) אשר לא שוקדת לפתח את מקורות התקציב שעומדים לרשותה בעזרת גיוס כספים...

» גיוס הון – מדריך לגיוס הון התחלתי לחברות הזנק

גיוס הון – מדריך לגיוס הון התחלתי  לחברות הזנקהמשימה הקשה ביותר בתחילתה של כל חברת סטארט אפ היא גיוס ההון הראשוני. בפרק זה, נפרט מספר דרכים להשגת מימון ראשוני לחברת הסטארט אפ שלכם, על סוגי המשקיעים הקיימים בשוק, וננסה...
STU2

פרסום ביטוח למטה

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים