שובר לפרסום בגוגלתקשורת בריאה בכל גיל

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : ניצן מלמד   
חמישי, 03 מאי 2018 12:28

יש אנשים שמדברים בצורה מאוד ברורה להבנה. יש אחרים אשר אצלם היכולת לשמוע בצורה מדויקת כל הברה היא הרבה יותר בעייתית ויכולה לנבוע מדיבור מהיר מידי ללא התעכבות על כל צליל, תופעה של גמגום, בעיה בהתפתחות הפיזית של כלי הדיבור או שימוש לא נכון באופן שבו צריכים להפיק את הצלילים השונים אשר מרכיבים את המילה.

היום בעיות של דיבור הן כאלה שכבר יש להן שמות רבים, ועבור כולם יש שלל של טיפולים אשר יכולים לסייע לאבחן בצורה נכונה את הבעיה ולהעניק את הטיפול אצל קלינאית תקשורת אשר מביא אל תקשורת בריאה ונכונה כבר מגיל מאוד צעיר. היכולת לדבר בצורה נכונה היא כזו אשר משפיעה על התקשורת עם האנשים מסביב, ולכן תמיד זה כדאי להתעכב עם כל חשד שנוצר כדי שההתפתחות תהיה תקינה.

עוזרים לשפה להתפתח נכון

יש כאלה אשר מוצאים את כל קשיי הדיבור הקלים שיש לילדים למשהו מאוד חביב ואפילו מצחיק. אבל מה קורה כשאר הצלילים שאינם מופקים בצורה נכונה מביאים אל בעיות בהבנה של הילד שאיתו רוצים לשוחח? האם זה גורם לתחושות של תסכול רבות מצידו ולאיבוד הרצון הזה לתקשר על הסביבה בכלל?

אדם תמיד שואף שיבינו אותו. גם אם מדובר בילד. ודווקא בשלבי המאוד מוקדמים הללו של רכישת השפה, זה יכול להיות הכי יעיל לבדוק האם יכול להיות שישנה בעיה שלה צריכים למצוא פתרון, כי מעצמה לא עוברת. אבחון מול קלינאית תקשורת יכול לפתור את הסוגיה באופן מקצועי, וגם לתת לילד את האפשרות לגדול להיות בוגר אשר לא מרגיש אי נוחות ברגע שהוא פותח את פיו ומפיק צלילים. 
מאמרים נוספים :

» רוכשים מילים ראשונות

אומנם תינוקות כאשר הם נולדים הם למעשה אוניברסאליים מבחינת היכולת שלהם לרכוש את השפה, אבל עם הזמן תהליך רכישת השפה מתבצע באופן די טבעי ושפת האם היא זו אשר מתבססת לה ככל שהחשיפה אליה הולכת ומתגברת ויוצרת את התפתחות השפה...

» עזרה ורבלית

ילדים רבים סובלים מליקויים בדיבור, גם בגילאים מאוחרים. אבחון אצל קלינאית תקשורת יכול לעזור מאוד לילדים להיפטר מהבעיההתפתחות הילד זה תחום שמדאיג כל הורה בשלב מסוים. הורה כל הזמן משווה, אם מרצון או שלא, את הילד שלו עם ילדים...
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

דרושים בתחום הבריאות

חיפוש עבור רפואה - אתר משרות

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים