תיבות הילוכים אוטומטיות - תיקון, שיפוץ או החלפה?

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : דידי   
שלישי, 19 פברואר 2013 17:10

תיבת הילוכים או גיר היא חלק מרכזי בכלי הרכב היות והיא המתווכת בין המנוע לגלגלים, ומעבירה את הכוח שמנוע הרכב מייצר אל גלגלי המכונית. ברכב בעל מערכת גיר אוטומטי החלפת ההילוכים מבוצעת ללא התערבות אנושית.

באופן טבעי, תיבות הילוכים נתונות לתהליכי שחיקה רבים, והבלאי הולך וגובר ככל שהרכב זמן רב יותר על הכביש. תקלות בגירים אוטומטיים יכולות להתבטא ברכיבים האלקטרוניים וכן ברכיבים המכניים, לדוגמא גלגלי השיניים או מערכות המצמד (קלאץ'). במקרה של בעיה בחלקים המכניים של הגיר, מומלץ שלא להזניח את העניין, ולתקן את התקלה במהירות האפשרית, משום שנסיעה עם תיבת הילוכים לא תקינה תקצר משמעותית את חייה.

בעוד שגירים ידניים ניתן לתקן באופן ידני, גירים אוטומטיים מופעלים באמצעות מחשב, ולכן ניתנים לתיקון אך ורק באמצעות מערכות ממוחשבות. לכן, תיקון גיר אוטומטי יהיה לרוב מורכב ויקר יותר.


בשלב ראשון, מוסכים ומכוני גיר עורכים בדיקת מחשב מקצועית לאיתור התקלה באמצעות "סורק תקלות". במקרים מסויימים מתגלות תקלות ספציפיות, כגון מחסור בשמן גיר או כבלים מנותקים. תקלות מסוג זה ניתן לתקן בזמן קצר.

במידה והתגלו תקלות מורכבות יותר יתכן ויהיה צורך בשיפוץ גיר או החלפתו. גם בתקלות מורכבות במערכת תיבת ההילוכים, ישנם מקרים שלא צריך בהכרח לרכוש גיר אוטומטי חדש. גיר כזה יכול להיות יקר, ולכן שיפוץ גיר שיעשה באופן מקצועי יכול להיות פתרון עדיף. שיפוץ הגיר יעשה בהתאם לסוג התקלה. לדוגמא, שיפוץ של מערכת גלגלי השיניים, מערכות הקלאץ' (מצמד) או הרכיבים האלקטרוניים.

היות ותיבת הילוכים אוטומטית היא מנגנון מורכב ביותר, כדאי לבדוק ולוודא כי העבודה מופקדת בידי מקצוע מיומן אשר יעשה שימוש במכשור מתקדם. וודאו כי בעל המקצוע הינו בעל ניסיון ספציפית בתחום של שיפוץ והתקנת תיבות הילוכים אוטומטיות.

במידה והינכם מחפשים מוסך בירושלים לתיקון תקלה בתיבת הילוכים אוטומטית, אתם מוזמנים לפנות למוסך ראנדן. המוסך, אשר ממוקם באזור התעשייה תלפיות אשר בירושלים, הינו חבר באיגוד המוסכים בישראל ובעל תו תקן 'אמנת השירות' המבטיח שירות אדיב ומקצועי ללא פשרות. המוסך מבצע טיפולים ותיקונים לכל סוגי הרכבים תוך הקפדה על מקצועיות ועמידה בסטנדרטים הגבוהים ביותר בענף. כל הטיפולים והתיקונים נערכים בהתאמה מלאה להוראות היצרן. המוסך מחזיק בכלי דיאגנוסטיקה ממוחשבים מתקדמים, ועובדיו הינם מומחים בתחומם.


 
מאמרים נוספים :

» מוסך אופיר בירושלים

ירושלים הינה אחת הערים המיוחדות ביותר שיש למדינת ישראל להציע. אין ספק שאם אתם רוצים לבקר ולהנות מיופיה המדהים של ירושלים, אחת הדרכים הטובות ביותר לעשות זאת זה בעזרת רכב. רק תקחו בחשבון שאם אתם בוחרים לנסוע בעזרת רכב...
STU2

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים