תומכת לידה זהו דבר נדרש

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : מורן אופיר   
רביעי, 31 אוקטובר 2012 12:31
רק ההירהור שלהפוך מאישה לאם הוא לחלוטין עלול להפחיד, כמעט כל בנות האדם' רועדות מהרגע והיום בו יהפכו לפתע להורים צעירים. הדאגות והאחריות לרך הנולד, עצם ההבנה שמעת הלידה ועד שהוא יגיע לגיל 20 שנים הא כנראה יהיה חלק מאיתנו מרבית שעות היום, עלולה להפחיד כל אם ואב.

אולם את רוב הבחורות מטרידות מחשבות, פחדים ממהלך הלידה, סבל הצירים, הפחד המתבקש שיקרה משהו לתינוק ומעבר להכל - פחדים רבים מתהליך ההחלמה. כאמא צעירה שהייתה וחוותה את הפרוצדורה הזו שלוש פעמים בחייה, ההארה האיכותית שתקבלו מימני היא פשוט לחשוב איך מתמודדים עם כל דילמה וגשר, והנושא הראשוני הוא הולדת הרך.

ללדת - מה הבעיה?

הלידה היא בוודאות, עניין אינדוידואלי, יש נשים שעוברות את זה בקלות, אולם יש שמאושפזות עם צירים יום שלם, חלק מהנשים יגידו 'שזה ממש בקטנה'' ושזו ללא צל ספק חוויה חיובית, אך יש גם נשים שעצם הזיכרונות עשויים לגרום להן בחילה ולחץ, לכן ההמלצה החשובה ביותר לנשים בהריון שאני אספר היא להשתמש ולהיעזר בנותני שירות ספציפיים שיקלו על המישהי שעומדת ללדת.

תומכת לידה

ישנם מספר גדול הערות והארות לשירותים מסויימים שבאפשרותם להקל מאוד. יש סדנאות להכנה ללידה שאפשר לקחת ואף ניתן להיעזר בשירותי דולה. דולות הן לכל הדעות אחד הגורמים בעלי הנסיון שתפקידם לתמוך בהורים בכל מהלך ההריון ובנוסף, בשלב הלידה.

הדולה מסייעת בלא מעט אופנים: אשת מקצוע זו משרה ביטחון, מסייעת בהתמודדות במלחמה בכאב ויש כאלו שגם מסייעת בשלבי ההנקה כשנגמרת הלידה.

מומלץ מאוד להבין, שישנן תמוכת לידה שהן ג''כ מומחיות בהנקה, אך לא ברוב הפעמים. על כן מומלץ לכל אחת כבר בתחילת ההריון לחפש אחר אשת מקצוע אחת ל-2 התחומים.

כשם שקראתם, ההנקה גם כן בשביל חלק מהנשים לא עובר בקלות, הולד הרך לא יונק מספיק, החלב מועט וכמובן מהותי להזכיר את הרגישות בחזה. יועצת הנקה מקצועית תסייע מאוד לאותה האישה לחנוך וללמד אותה באיזה אופן מניקים כבר בהתחלה, ויותר מכך כיצד נשים מניקות ללא יסורים.

ההחלמה של האם היא כמעט תמיד לא פשוטה, בייחוד כשהאם יולדת בניתוח קיסרי, באופן דומה לכל החלמה אחרת תנומה עמוקה משחקת תפקיד. אולי תופתענה שגם במקרה כזה ישנה אפשרות להקל ולעזור, בשיחה עם יועצת מוסמכת. הרי ברור לכולם שהרך הנולד יישן הרבה גם כן האם תיהנה מהאופציה לישון כהלכה, מה שיאיץ את התאוששות.

בנושא זה יש די הרבה אופציות שכדאי לשקול לעומק, אך חשוב לי לכתוב שכמו בדברים מסוג זה גם דבר זה הנו סוביקטיבי, ישנם תינוקות מסוימים ששיטה ספציפית תאפשר להם לישון לילה שלם וישנם גם תינקות קטנים שלא, בגלל זה כדאי לשוחח עם יועצת מסויימת שמתמחה בכמה דרכים.

לפני שאסיים אציין את כלל ההיבטים המרכזיים שיש צורך לחשוב עליהם לפני הבחירה במומחים בתחום:

יחסים בין אישיים - מהותי מאוד שתחושו חיבור חזק למי שבחרתם והחלטתם לקחת.

אספקט הזמינות -מומלץ שתבחרו בדולה / יועצת שינה שתמצא זמן בשבילכן בכל עת וזמן.

נסיון וידע - מה שלא יהיה אל תסתפקו בשיחת טלפון, אין מה להתבייש, בקשו לראות את ה תעודות ההסמכה.

לסיכום, אם אתן מעוניינות לקרוא המלצות עוד מידע ב-דולה הריון ולידה ותהנו מלהיות הורים!

 
STU2

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים