שובר לפרסום בגוגלתוכנית חיסכון כפוליסת חיסכון

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : אלי   
ראשון, 30 אוקטובר 2016 08:44

בעבר, הבנקים היו אלו היחידים שהיו מאפשרים לנו לפתוח אצלם תוכנית חיסכון. זה השתנה בשנים האחרונות והשוק נפתח גם לחברות פרטיות שמציעות לנו לפתוח תוכניות חיסכון דרכן בתנאים טובים ולעיתים אף טובים יותר מאשר הבנקים. החברות הללו משקיעות את הכספים באפיקים שונים ובהתאם לכך מציעות לנו להחליט על מרכיב הסיכון שאנו רוצים לקחת על עצמנו, האם אנו רוצים לסכן את הכסף שלנו אך אולי להרוויח יותר או שאנו מעדיפים להיות סולידיים ולהרוויח פחות. הנה כמה יתרונות שיש בתוכניות חיסכון שנלקחות על ידי חברת ביטוח.

פוליסת ביטוח חיים

פוליסות חיסכון שנפתחות דרך חברת הביטוח הן בדרך כלל פוליסות שהן כמו ביטוח חיים. אומנם יש כאלו פוליסות שהן עם אותן תנאים של קופות גמל ואז התנאים אחרים וחשוב לבדוק את זה. בכל מקרה כשמדובר על פליסה שהיא כמו פוליסת ביטוח חיים אין צורך לשלם מס על הרווחים במהלך הדרך. זה אומר שתשלום המס יהיה רק בסיום תקופת החיסכון וכשנגיע לקחת את הרווחים שיש לנו.

נזילות של הכסף

הנזילות של הכסף היא אחד המרכיבים החשובים ביותר בתוכנית חיסכון. לא תמיד אנו נדע מתי נצטרך את הכסף, ואם אנו מפרישים כסף בכל חודש אנו צריכים את הרוגע הזה שכשנצטרך אותו פתאום הוא יהיה שם. חשוב כמובן לוודא את זה אך ברוב פוליסות החיסכון אין בעיה למשוך את הכסף לחשבון הבנק בתוך כמה ימים כך שהנזילות הינה גבוהה.

סכום ההשקעה

סכום ההשקעה בתוכנית חיסכון דרך חברה פרטית יכול לנוע בדרך כלל בין מאתיים שקלים בכל חודש להפרשה ובין אלפי שקלים. מה שחשוב הוא שיש גמישות בהוצאה הזו ואנו יכולים "לשחק" איתה. זה אומר שאם אנו נמצאים בתקופה לא טובה נוכל להוריד את סכום ההפרשה החודשי שלנו וזה אומר שאם אנו נמצאים בתקופה טובה יותר אנו יכולים להגדיל את סכום ההפרשה החודשי. בסופו של דבר עדיף כמובן להפריש כמה שיותר בכל חודש בשביל שבסיומה שלתוכנית החיסכון יהיה לנו כמה שיותר כסף בצד.

לא יודעים מה לעשות? תתייעצו!

אם אתם לא יודעים איזו תוכנית חיסכון לפתוח משלל תוכניות החיסכון המוצעות לכם, הדבר הנכון ביותר יהיה להתייעץ עם האנשים הנכונים. יש יועצים בתחום הזה, יועצים שאומנם לא עובדים בחינם אך אם אתם חושבים לטווח הרחוק סביר מאוד להניח שק תרוויחו מכל העניין אם תבחרו בזכותם בתוכנית טובה.

  
מאמרים נוספים :

» יתרונות קרן ההשתלמות

הטכניון מכון טכנולוגי לישראלהפקולטה להנדסת תעשיה וניהולקרית הטכניון - חיפה 32000TECHNION ISRAEL INSTITUTE OF TECHNOLOGYFaculty of Industrial Engineering and ManagementTechnion City - Haifa 32000 – Israelיתרונות קרן ההשתלמות – ד"ר איתמר כוכבי עורך דין, רואה חשבון-כלכלן. קרן...

» חיסכון פיננסי והמוצרים המתחרים מהמערכת הבנקאית

פקדונות בנקאייםהבנקים מציעים מגוון רחב של פקדונות לתקופות שונות.הלקוח מפקיד בבנק סכום כסף לתקופה מסויימת , בתום התקופה מקבל את הקרן בצירוף הריבית שהובטחה לו.ישנם סוגי פקדונות רבים, אך החלק הארי  של כספי ציבור החוסכים...

» חיסכון פיננסי לילדים

היום ניתן לעשות חיסכון פיננסי לכל מטרה ולכל טווח:רכישת דירה,השכלה גבוהה, חגיגת בר מצווה,נשף סיום תיכון, חתונה, טיול שיחרור מצה"ל ועוד.מכיוון שהמחוקק סגר את האפשרות לחיסכון הוני בקופת גמל מחד, ומאידך הפך את המכשיר...
STU2

פרסום ביטוח למטה

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים