שובר לפרסום בגוגלסוגי תוכים וציוד לתוכים

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : לירון   
שבת, 04 ינואר 2014 01:35

ישנו מגוון רחב של תוכים המתאימים כחיית מחמד משעשעת אוהבת ומתקשרת, בבואנו לבחירת תוכי כחיית מחמד ניתקל במספר סוגים שונים

במאמר זה נתמקד בסוג מסויים של תוכי...

תוכי קקדו הוא הקקדו גאלה. בתוך זן זה קיימים אף שני סוגים נוספים: קקדו גאלה רגיל וקקדו גאלה מערבי.

את הקקדו גאלה הרגיל נזהה על פי צבעו הכללי – ורוד ככה. חלקים אחרים בגופו כמו המצח, הכתף והעורף יהיו צבועים גם הם בורוד בהיר יותר. חלקים נוספים בגופו של הגאלה הרגיל כמו הבטן התחתונה, הישבן וחלקו העליון של הזנב יהיו בצבעי לבן אפור. מסביב לעינו של הגאלה הרגיל תהה טבעת בצבע אדום ורוד כשהעין עצמה בצבע חום כהה. רגליו של הגאלה הרגיל הן בצבע אפור. ההבדל הבולט בין הזכרים לנקבות יהיה בצבע העין – אדום במקרה של נקבה. תוכים צעירים מסוג זה יהיו בעלי צבע עין עמום יותר. אורך הגאלה הרגיל מגיע לכדי 35 ס"מ ומשקלו סביב ה-430 גרם. מוצאו של הקקדו גאלה הרגיל הוא בשטחים רחבים באוסטרליה ובאיים הסובבים את היבשת.

ייחודו של קקדו הגאלה המערבי הוא בכך שצבעיו דומים לזה שם הגאלה הרגיל, אך בעלי גוון בהיר יותר. כתרו מעט ורוד יותר והטבעת סביב העין אפורה. לנקבה המערבית מאפיינים זהים כמו לגאלה הרגילה. דומים הם גם במשקל ובאורך. הגאלה המערבי מגיע ברובו מדרום מערב אוסטרליה. כיום אף ניתן למצוא אותם בשטחים פתוחים רבים ואף בפארקים, גינות וערים.

תזונתו של הקקדו גאלה כוללת בין היתר זרעי דשא, צמחים עשבוניים, חיטה, שיבולת שועל, פירות, אגוזים, שורשים, נבטים, פרחים, חרקים וזחלים. לא פעם גורם הקקדו גאלה לנזקים רחבים לשדות חמניות ודגנים. לאלו המגדלים את הקקדו גאלה ניתן להאכילם בחמניות של גרעיני דלעת, תערובות זרעים, אגוזים, תירס, פירות, ירקות, מזון ירוק, זרעים מונבטים ועוד.

אופיו של הקקדו גאלה בטבע הוא ברצון להישאר במקום אחד. זוגות רבים של הקקדו גאלה נוטים להתאסף בקבוצות רבות. את מרב תזונתם אוספים הגאלות מן הקרקע ומנוחתם נעשית בשעות הצהריים על עצים תמירים. מהירות התעופה של הגאלות בטבע מגיעה עד לכדי 60 קמ"ש כשבזמן התעופה נוטים הם לצרוח. בשבי תוכי הגאלה נחשב לרועש עד מאוד ובעל התנהגות נועזת הכוללת לעיסה רבה ולכן יש לספק לו, בנוסף לציוד לתוכים אשר חשוב לספק לכל תוכי, אמצעי לעיסה בדמות ענפים ועלים. יש כמובן לדאוג לחלל חם במיוחד על הקרקע שם הוא אוהב לבלות זמן רב. את ציוד לתוכים הסטנדרטי יש ותצטרכו גם עבור תוכי זה.

הגעתו של הגאלה לבגרות מינית היא בגיל שנתיים. עונות הרבייה של הגאלות משתנות וזאת לפי האזור בו הם נמצאים. חומר הקינון המועדף על הגאלות הם עלי אקליפטוס. הגאלות מטילות בכל הטלה סדר גדול של 2-5 ביצים ועליהן הן דוגרות במשותף עם הזכר במשך 30 יום. הגוזלים הבוקעים זוכים בנוצות משלהם בתוך 8 שבועות והופכים עצמאיים המסוגלים לעזוב את הקן עד לכדי שש שבועות. בשבי בגאלות יבצעו רבייה באופן קבוע. חשוב לספק להם עלים וענפים כחמור ומרבד קינון. הדגירה בשבי לוקחת כ-23 ימים ולגוזלים גדלים נוצות כבר אחר 7 שבועות.

 


www.bet-hatukim.com


 
מאמרים נוספים :

» פלא קט אטרקציות לאירועים מחיתוכי לייזר

אטרקציות לאירועים מחיתוכי לייזר, מכירים? הגיע הזמן שתכירו...כולנו השתתפנו באירועים שונים במהלך חיינו, בר מצוות, חתונות, מסיבות מהעבודה וכו'. רק אירועים מעטים בחיינו נכנסים לזיכרונו ומשארים רושם עז. מה משותף לכל האירועים...

» חיתוכי פירות טריים במגשים מעוצבים - מתנה מקורית במיוחד

עוד מתנה כזו ואבדנו. לרכוש מתנה ייחודית זו במרבית המקרים לא משימה פשוטה, בעיקר שההכרות היא מעמיקה ומרגישים שכבר נתנו כל מה שאפשר לקנות. אם כן, אילו אופציות עומדות על הפרק על מנת לתת באמת מתנה נהדרת למי שאנחנו אוהבים? יש...
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים