שובר לפרסום בגוגלתהליך הפקות מוזיקה

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : ofir   
שני, 08 אוקטובר 2012 22:43

 

תהליך הפקות מוזיקה

 

זמרים רבים המעוניינים להפיק מוזיקה ולפרוץ לשוק, חושבים כי ניתן לבצע זאת באמצעות הפקת שיר אחד, כאשר אותו הם ישלחו לרדיו ואם פעולה זו תיצלח הם ימשכו ויוציאו עוד שירים. לצערנו תהליך שיווק זמרים ו-הפקות מוזיקה הוא לא כל כך פשוט, ויש צורך במספר פעולות וגורמים כמו כמובן הצורך של אולפן הקלטות.

להלן מספר טיפים לבחירת אולפן הקלטות מקצועי ואיכותי:

חשוב לוודא כי האנשים אשר אתה צפוי לעבוד איתם יהיו ידידותיים, וזאת מאחר וגורם ההרמוניה חשוב מאוד על מנת לייצר יצירה מוצלחת. כמו כן, לא יהיה נחמד בכלל לגלות בשעה שאתה מבצע הפקת סינגלים, שהאנשים אשר עובדים איתך מעירים הערות עליך ועל המוזיקה שלך או ממהרים וחסרי סבלנות.

אם אפשר נסה לגלות מי הם האומנים אשר ביצעו הפקת אלבומים מג'יק באולפן. אף על פי שזהו לא סוף הסיפור נתון זה יכול להקל במידה רבה בקבלת ההחלטה.

מומלץ לבחון את הצעות המחיר אשר עומדות בפניך, כאשר לא מומלץ לבחור דווקא באופציה הזולה ביותר. אלא לחפש אחר אופציה אשר עומדת בתקציב שלך ומאפשרת עבודה עם אנשים נעימים ומיומנים.

מהו מיקס מאסטרינג ובמה מסייע באלבום

תהליך הפוסט פרודקשן העונה לשם מיקס מאסטרינג הינו תהליך המאפשר לבצע וליישם בעריכת הדיסק אחידות בין היצירות. כאשר פעולה זו נדרשת מאחר שכאשר אנו מקליטים שירים שונים באולפן השירים בדרך כלל בעלי עוצמות שונות וכוונוני EQ שונים. ולכן על ידי תהליך הפוסט-פקודקשן המבצע למעשה אופטימזציה לסאונד בדיסק על מנת שהדיסק ישמע טוב יותר. כאשר פעולה זאת מתבצעת על ידי העלאת העוצמה הכוללת והדגשת פרטים אשר לא היו ברורים קודם לכן.

מהו תהליך הפקת פלייבקים?

פלייבק הוא למעשה הפסקול של השיר, על מנת שיהיה לנו פלייבק לשיר מסויים קיים הצורך לנגן את כל כלי הנגינה הנשמעים בשיר המקורי. כאשר תהליך זה יכול להימשך בין שעתיים ל-10 שעות. כמו כן, בשל בתפתחות טכנולוגית מדהימה ניתן כיום לייצר פלייבק בעזרת  מקלדת שליטה (פסנתר חשמלי) אשר ביכולתו לחקות את כלי הזמר בקיימים בשוק בצורה מדוייקת.

 

 

  
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים