שירותי פינוי פסולת

הדפסה
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : ביאונט   
חמישי, 14 יוני 2018 11:14

שירותי פינוי פסולת הם לא מותרות שבהן מבקש מנהל עבודה או קבלן "להתפנק" על מנת לחסוך את הטרחה של פינוי הפסולת בעצמו. במקרים של פסולת בניין, גזם או פסולת תעשייתית, חובה על פי חוק להשתמש בשירותי פינוי פסולת אשר מבצעים את הפינוי בצורה מקצועית על פי כל תקנות התברואה והבטיחות, ומפנים את הפסולת לאתרי הפסולת המורשים על פי החוק.

פסולת בניין, גזם ופסולת תעשייתית הם סוגי פסולת המיוצרים בכמויות אדירות. פינוי לא נכון שלהם עלול להוות סכנה בטיחותית כמו גם לייצר נזק סביבתי. כל אחד מסוגי הפסולת הללו ניתן למיחזור ומגיע אל האתרים שבהם המיחזור אכן נעשה על ידי שירותי פינוי מקצועיים.

מה כוללים שירותי פינוי פסולת?

אם מדובר למשל בבית שעובר בנייה או שיפוץ, שירותי פינוי פסולת כוללים הצבה של מכולת פסולת במיקום המתאים לפינוי פסולת הבניין. אם העבודות נעשות בקומה גבוהה, שירותי הפינוי כוללים גם חיבור של שרוול פסולת מאחד החלונות או המרפסת אל המכולה, וכיסוייה בבד יוטה על מנת שהפסולת היורדת בשרוול לא תתפזר מחוץ למכולת הפסולת.

פינוי המכולה גם הוא מתבצע על ידי שירותי פינוי הפסולת, לרוב באמצעות משאית מסע. גם כאן קודם כל תכוסה המכולה בבד שיבטיח שהפסולת לא תישפך ממנה בזמן ההעמסה על המשאית והנסיעה, ואז באמצעות מנוף מיוחד המחובר למשאית תועמס עליה המכולה.

מכאן תפונה הפסולת אל אתר פסולת מתאים – כזה שבו מטמינים את הפסולת או ממחזרים אותה. חברה מקצועית לפינוי פסולת יודעת מהם האתרים המורשים ולאיזה אתר צריך לפנות כל סוג פסולת. גם ההובלה אל אתר הפסולת צריכה כמובן להיעשות בצורה בטיחותית מבלי שהפסולת חלילה תישפך או תתפזר.

שירות נוסף וחשוב של שירותי פינוי פסולת מקצועיים הוא קודם כל ייעוץ באשר לפינוי. כאמור, פינוי פסולת הוא עניין שיש לבצע בהתאם לחוק, והוא כולל מילוי טפסים מתאימים ושמירה על תנאים מסוימים שאי עמידה בהם היא עבירה פלילית. ייעוץ מקצועי יבטיח את פינוי הפסולת על פי חוק ובצורה שתייצר כמה שפחות מטרדים והפרעות לסביבה.