שובר לפרסום בגוגלשבוע 26 להריון

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : אריאל סאמרס   
ראשון, 12 מאי 2013 08:53

תקופת זמן זו הינה מרגשת מאוד, סוף השליש השני ותחילת הסוף, את כבר יכולה לראות את האור שבקצה המנהרה. לפי קצב התפתחות תקין, התינוק אמור להיות כבר יחסית גדול פיסית וכאשר הוא נע מצד לצד אפילו אנשים מבחוץ יוכלו לחוש בו. ישנן תופעות שחשוב לשים לב אליהן אך לא להילחץ מהן יותר מדי, דוגמא לתופעות כאלה יכול להיות: טשטוש בראיה, כאבים בראש או נפיחות. הסיבה להן לרוב היא עליה בלחץ הדם שלך, אומנם חשוב להתייעץ עם רופא אך לשמור על פרופורציות כי זהו חלק מהשלבים הטבעיים של ההיריון.

קצב התפתחות העובר

בתקופת שבוע 26 להריון לב העובר מתפתח בקצב מרגש, במקרים רבים תוכלי להאזין לליבו פועם כאשר תלכי לרופא דבר אשר מומלץ מאוד וגורם להנאה רבה. התינוק כבר גדל כל כך והוא מגיע לגודל ממוצע של 44 סנטימטרים ומשקל של בערך 820 גר', בזכות שאיפת מי השפיר העובר מאמן את ריאותיו ומפתח אותם לאט לאט, בנוסף נחמד לדעת שבשלב זה אוזניו מתפתחות והוא יכול להקשיב לרעשים חיצוניים, מומלץ לדבר איתו ולספר לו דברים, הוא שומע! ודבר זה עוזר מאוד לפיתוח היכולות הקוגניטיביות שלו.

עיניו של העובר נפתחות כעט ברחם והוא מסוגל להבחין בדברים שונים בסביבתו, הריסים מתפתחים וכל סביבת הגוף ממשיכה בקצב תקין ונורמלי לגדול.

מה מצפה לך בתקופה זו

בתקופה זו קיימת האפשרות לחוש מעט קוצר נשימה, מצב זה נגרם בשל לחץ המופעל על הסרעפת ויורגש בעיקר בעת פעילות מוגברת. שבוע זה הינו המועד האחרון לעריכת בדיקות הסוכר וקיימת אפשרות שתאלצי לעבור בדיקת אולטרסאונד. חשוב מאוד לשמור על יציבה נכונה, משקלו של התינוק עשוי לפגוע בגב ושמירה על תנועה נכונה בעת התקופפות או הרמה של חפץ הינה חיונית.


 
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים