שובר לפרסום בגוגלרוכשים מילים ראשונות

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : ניצן מלמד   
שני, 13 אוגוסט 2018 16:24

אומנם תינוקות כאשר הם נולדים הם למעשה אוניברסאליים מבחינת היכולת שלהם לרכוש את השפה, אבל עם הזמן תהליך רכישת השפה מתבצע באופן די טבעי ושפת האם היא זו אשר מתבססת לה ככל שהחשיפה אליה הולכת ומתגברת ויוצרת את התפתחות השפה שלב אחר שלב אצל כל ילד וילדה.

לא צריכים לעשות יותר מידי ומבחינת הורים התהליך הזה יקרה גם אם הוא רק חשוף לגירויים "רגילים" של שני הורים בריאים. מה קורה כאשר למרות כל הזמן שחולף לא רואים כי הילד מתקדם כפי שהוא אמור להתקדם ביחס לכל שאר הילדים בני גילו? כאן זה הזמן להעלות שאלות, ולבדוק האם ישנה סיבה לכך, ואם כן האם ניתן לטפל בבעיה על ידי גישה אל קלינאית תקשורת ברמת גן היכן שאותו ילד מתגורר.

חושדים באיחור רכישת השפה

בלבול ובעיות ברכישה של שפה יכולים להתרחש כאשר אחד מן ההורים מביא לחשיפה בלתי רגילה לשפה כמו במקרה של הורה אילם/חרש, וכן יכולה להיות האופציה כי ההורים מדברים בשתי שפות שאליה נחשף הילד מקטנות ואופציה נוספת כי הילד אכן בעל בעיה התפתחותית כי הוא סובל מבעיה כל שהיא.

בשלב הראשון תמיד מומלץ לשתף את מה שרואים עם אחות טיפת חלב או עם רופא המשפחה, ומשם והלאה ככל הנראה הילד יעבור אבחון יותר מקצועי מול רופא התפתחותי. במידה ואכן יכולים להעניק טיפול שיסייע בהתמודדות עם סדרת פגישות מול קלינאית תקשורת ברמת גן , מה טוב. במידה ורואים כי מדובר בבעיה שמצריכה פתרון אחר, ההורים כבר יקבלו את ההפניה המתאימה ולפיה יפעלו כדי להעניק את הכלים הכי טובים לילד שבשלבים הללו יכול לקבל טיפול מקצועי הולם. 
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים