שובר לפרסום בגוגלקרנות פנסיה של מגדל

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : אלי   
חמישי, 11 יוני 2015 10:36

מדוע בכלל חברות ביטוח מציעות שירות של חסכון פנסיוני? האם חברות ביטוח לא אמורות למכור מוצרי ביטוח בלבד? ובכן, התשובה היא כמובן לא. חברות ביטוח הם בראש ובראשונה מוסדות פיננסיים, מוסדות שהמוצר שהן סוחרות בו הוא כסף. חברת ביטוח גובה כסף עבור הבטחה עתידית לתשלום סכום כסף מוגדר בהתקיים תנאים מסויימים. כך למשל, אתם משלמים לחברת הביטוח סכום כסף כדי לבטח את הרכב שלכם, ובמידה והרכב נגנב או ניזוק בתאונה, חברת הביטוח מעבירה אליכם סכום כסף שנקבע על פי המוגדר בפוליסת הביטוח.

חסכון פנסיוני כמו מוצר ביטוח

הדברים זהים גם כאשר מדובר על חסכון פנסיוני. במקרה זה מתפקדות חברות הביטוח בתור קרנות פנסיה. אתם מעבירים אליהן כל חודש סכום כסף מן השכר שלכם, והקרנות מתחייבות להעביר אליכם סכום כסף מסויים בהגיעכם אל גיל הפרישה, ופה צריך להיכנס כבר שיקול הדעת שלכם בתור צרכנים. המטרה שלכם היא להבין בדיוק מה הוא אותו סכום שיועבר אליכם בגיל הפרישה, ואיך עומדת ההצעה של חברות ביטוח או קרנות פנסיה מסויימות שאתם בוחנים אל מול המתחרים שלהן.

פעולות שמבצעת קרן הפנסיה בכסף שלכם

אתם עשויים לחשוב שסכום כסף זה חייב להיות לפחות כמו סך ההפרשות שהפקדתם לקרן לאורך עשרות שנים, אך בפועל לא כך הוא הדבר. במסגרת הסכם הפנסיה מוגדר במדוייק ובפירוט רב מה הן הפעולות שתבצע הקרן בכסף שלכם. הקרן תשקיע את הכסף שלכם באפיקי השקעה מגוונים על פי קווי מתאר מוסכמים של רמת סיכון, והקרן תגבה מתוך כספי הקרן שלכם סכום שנתי קבוע עבוד דמי ניהול.

בחירת קרנות פנסיה

אם בחרתם בקרן פנסיה בעלת הישגים חלשים בתחום ההשקעות, אתם עלולים לגלות שבגיל הפרישה, הסכום שתקבלו יהיה נמוך יותר מסך הסכומים שהפקדתם לאורך תקופת החסכון. זה הוא כמובן מצב נדיר במיוחד, אך הוא קיים ברמה התאורטית, והוא ממחיש את החשיבות בבחירת הקרן האטרקטיבית ביותר, כך שלא רק תעביר אליכם סכום מינימלי שמשקף את סך ההפקדות שלכם, אלא תדאג גם להעלות את ערך הכסף שלכם וליצור שלם גדול יותר מסכום חלקיו. 
STU2

פרסום ביטוח למטה

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים