שובר לפרסום בגוגלקצין בטיחות בתעבורה כלי לייעול כל צי רכב

PDF הדפסה דוא
קצין בטיחות בתעבורה כלי לייעול כל צי רכב - 5.0 out of 5 based on 1 review
דירוג משתמש: / 1
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : מורן אהרון   
רביעי, 12 ספטמבר 2018 09:05

ססיבות למינוי קצין בטיחות בתעבורה בארגונים קטנים

קצין בטיחות בתעבורה, בין אם במיקור חוץ על ידי חברה המספקת שירותי קצין בטיחות בתעבורה או השמה כעובד החברה, מהווה צעד ייעול משמעותי מאין כמוהו. החוק ותקנות התעבורה מגדירות אמנם את החובה למינוי קצין בטיחות בתעבורה. כאשר מספר כלי הרכב בצי הרכבים של החברה מגיע למספרים הנקובים בחוק אך כיום מקובל להתייחס אל קצין בטיחות כאל כלי ייעול לניהול ציי הרכב גם כאשר הם קטנים מהמצויין בחוק. ייעול ובטיחות הולכים במקרה זה יד ביד.קצין בטיחות בתעבורה - ייעול ובטיחות

קצין בטיחות בתעבורה המתפקד גם בארגון בעל צי רכב קטן יכול לחסוך לארגון משאבי ניהול רבים וגם הוצאות מיותרות ומאפשר לבעלי התפקידים הניהוליים למלא את תפקידם ללא צורך להתערב בנושאי רכב.
מספר כלי הרכב המחייבים מינוי קצין בטיחות בתעבורה על פי המופיע בתקנות התעבורה הוא - 40 כלי רכב פרטיים או 20 כלי רכב כבדים וגדולים יותר או לחלופין גם כאשר יש רק 20 כלי רכב שחלקם פרטיים וחלקם גדולים. כאשר צי הרכב קטן ולא מונה קצין בטיחות בתעבורה ישאו המנכ"ל או הבעלים באחריות לתפעולו וניהולו של צי הרכב.
המשמעות של נשיאה באחריות לתפעולו של צי הרכב על פי הגדרות החוק יכולות להעמיד את בעלי הארגון או המנכ"ל שלו במצבים מורכבים ביותר כאשר מתרחשות תקלות או תאונות הקשורות ברכב. כאשר מדובר במספר רכבים בודדים, מינוי קצין בטיחות, יכול להיות מיותר אך מרגע שהארגון, החברה הגיע למספר משמעותי של כלי רכב. וגם כאשר המספר נמוך מהמצויין בהגדרות החוק והתקנות הרי שבפועל המציאות תגרום ותכתיב הפניית משאבי ניהול והוצאות משמעותיים להשקעה בפעולתו התקינה של צי הרכב.
חשוב לציין כי במקרים מסוימים, משלא מונה קצין בטיחות בתעבורה, האחריות על צי הרכב יכולה לגרור את הבעלים או המנכ"ל הנושאים באחריות אפילו להעמדה לדין בשל ליקויים ברכבי החברה כתוצאה מתחזוקה לקויה או הפעלה לא נכונה של כלי הרכב (כולל נהיגה שאינה עומדת בחוקי התנועה).

מינוי קצין בטיחות בתעבורה

מינוי קצין בטיחות בתעבורה אשר הוסמך לכך ועמד הן בדרישות ההכשרה והן במבחני הסמכה ואשר מאשרים שהינו רשאי למלא תפקיד משמעותי וחשוב זה משחרר את המנכ"ל והבעלים מנשיאה בכל אחריות לגבי רכבי החברה. הסמכות העליונה להפעלת רכבי החברה מועברת לקצין הבטיחות בתעבורה. הוא הפוסק האחרון לגבי תקינותם ועמידתם בדרישות החוק.
קצין בטיחות בתעבורה נושא באחריות גם להדרכה ושמירה על כך כי הנוהגים ברכבי החברה יפעלו אך ורק בהתאם לחוק, לתקנות ונהלים ספציפיים של החברה, שנקבעו על ידי קצין הבטיחות. קצין הבטיחות מוודא שנהגים עוברים רענון ועדכון, לגבי שינויים בתקנות התעבורה ולצד זאת מקפיד על קיום נהלי תחזוקה בהתאמה לכל רכב ורכב. ומובן ניהול ספר רכב ממוחשב.
קצין הבטיחות מייצג את הארגון מול גורמי חוץ הן בניהול מגעים ואף חתימה על חוזי אספקת דלק ושירותי תחזוקה והן בנושאים הקשורים לגופי האכיפה (משטרה, בתי דין לתעבורה וכו')

כלל הנושאים שהוזכרו מציגים תמונה ברורה כי כאשר ממנה הארגון קצין בטיחות בתעבורה הוא נוקט בצעד ייעולי ממדרגה ראשונה. הסרת אחריות ממנכ"ל או בעלי החברה מאפשר להם להפנות את אמצעי הניהול לפיתוח אמצעי ייצור ההכנסה של החברה. לצד זאת העברת הסמכויות לבעל מקצוע מבטיח שכל נושא הרכב יטופל בדרך המקצועית והיעילה ביותר שתגרור צמצום הוצאות ואף בזבוז משאבי החברה.

ההמלצה החד משמעית לכל ארגון, כיום היא, להעביר את ניהול צי הרכב של החברה, לקצין בטיחות בתעבורה גם כאשר צי הרכב הוא קטן מהמצויין בתקנות התעבורה.


prosites.site/
 
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

דרושים נהגים ושליחים

חיפוש עבור נהגים - אתר משרות
 • עובדי ניקיון ותחזוקה / נהגים / אבטחה
  הכוורת מחפשת עובדים/ות כללים לניקיון / אחזקה/שמירה ואבטחה נהג טרקטור בובקט המשרה ללא ניסיון קודם וזמינות מיידית תנאים מעולים מהיום הראשון + נסיעות ממוקם בכל...
 • נהג/ת סמיטריילר עם נסיון באריאל
  במסגרת התפקיד: הובלת סחורות ללקוחות החברה הובלת תוצרת ממפעלים וממחסני החברה. לא מדובר בעבודה פיזית. חובה ניסיון בתחום. * המשרה מיועדת לגברים ונשים כאחד
 • נהג/ת 15 טון עם נסיון ! כנהג חלוקה לפחות שנתיים אריאל והסביבה
  הובלת סחורות ללקוחות החברה הובלת תוצרת ממפעלים וממחסני החברה משרה מלאה. * המשרה מיועדת לגברים ונשים כאחד
 • הכוורת בע"מ
  לחברת הכוורת בע"מ דרושיםות עובדיםות כללים , אחזקה וניקיון נהגי טרקטור נהגי בובקט תנאים מעולים מהיום הראשון + נסיעות העבודה במשרה מלאה חלקית בכל רחבי...
 • לאגד תעבורה דרושים נהגי אוטובוס באזור השרון
  לאגד תעבורה דרושים נהגי אוטובוס באזור השרון עבודה במשמרות כל הזכויות הסוציאליות ע"פ חוק. תשלום שעות נוספות ותוספות מיוחדות מתנות והטבות לעובדים ועוד  
 • נהג למשאית
  נהג משאית לעבודה בתחום בריכות שחייה ציבוריות. עבודה מעניינת. תחילת עבודה מיידית. מגורים באזור ירושלים והסביבה.

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים