שובר לפרסום בגוגלקניית מזוזה וקביעת מחירה

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : yesh   
רביעי, 24 מאי 2017 11:16

קניית מזוזה הנה מהלך שכל בית אב יהודי מכיר וחווה אותו יותר מפעם אחת בחייו. לכל קלף מזוזה מחיר שונה שנובע מגורמים רבים וכאשר אנו עומדים לפני רכישת קלף מזוזה לאר אחת יש לנון התלבטויות רבות בנוגע לקלף שאנו עתידים לרכוש. ואכן כפי שאמרנו לכל קלף מזוזה מחיר שונה שנובע קודם כל מאיכותו ורמת הגימור שלנו או במילים אחרות "הידור" הקלף, ביהדות ככל שפריט מסוים, טקס או חפץ איכותיים יותר הם נקראים מהודרים וככל שהם מהודרים יותר יש להם ערך כספי גבוה יותר וגם ערך דתי רב יותר. לרוב בעלי היכולת והאמצעים יבחרו את הפריטים המהודרים יותר על מנת להבטיח לעצמם איכות, עמידות וכדומה.

מדוע לכל קלף מזוזה מחיר שונה?

כאמור יש פערי מחיר בין הקלפים השונים אך מאוד קשה להבין מדוע מכיוון שבסופו של יום הפרשיות אותן פרשיות והקלף אותו קלף. אם כן על מנת להבין באמת למה יש פערי מחירים ולכל קלף מזוזה מחיר שונה נתחיל ראשית בחומר הגלם עצמו, הקלף. קלף המזוזה הינו חומר גלם טבעי, למעשה הוא עשוי מעור בהמה כשרה, עיבוד הקלף משתנה מבית מלאכה אחד למשנהו וככל שהעיבוד איכותי יותר הרי שהמחיר של הקלף יהיה גבוה יותר עוד לפני שכתבו עליו אות אחת. הדבר הבא שמשפיע ללא ספר הינו הכותב עצמו. את כתיבת הקלף מבצע אך ורק סופר סת"ם, זה מקצועו וההתמחות שלו, כתיבת ספרי תורה, תפילין ומזוזות.הסופר לומד את מקצועו במשך 5 שנים לפחות לפני שהוא יוצא לדרכו כסופר. מהלך הכתיבה מחייב מעמד מכובד והשקעת זמן ומאמץ על מנת להפיק קלף כתוב איכותי. ככל שמושקעים יותר זמן ומאמץ כך ערך הקלף גבוה יותר. מש קורה בפועל לכל קלף מזוזה מחיר שונה שנובע לא אחת מהעובדה שאותו סופר סתם כתב הרבה קלפים בזמן קצר ואז ללא ספק האיכות נפגמת ומכאן שלכל קלף מזוזה מחיר שונה.

ממי לקנות ואיך לקנות? לא מעט מוכרים קלפי מזוזות במחירים שונים. לא אחת מתפתים לרכוש קלף מזוזה במחירים נמוכים ללא הבנה מה הן הסיבות לאותם עלויות. חשוב לזכור כי לכל קלף מזוזה מחיר שונה שנובע מאופן הכנתו, קלפים שנכתבים במהירות עלולים להכיל שגיאות וטעויות, לעתים מהמהירות והחיפזון אף לא נותנים לדיו להתייבש והוא נמרח בעת הגלגול של הקלף. ההמלצה הגורפת היא להגיע למקום מוכר, ידוע עם המלצות, רק כך תבטיחו לעצמכם רכישת קלף מזוזה מחיר טוב ועם איכות. בנוסף עליכם להקפיד ולבדוק את הקלף על מנת לשלול ממנו טעויות ופגמים. כאשר אתם כבר מחליטים לרכוש את הקלף בקשו לקבל אחריות עליו על מנת שתוכלו לבצע תיקון במידה ויהיה צורך. בסופו של יום זכרו כי קלף מזוזה תקין הוא קלף שעלותו ממוצעת אך לא זולה מידי ועל כן מומלץ שלא תתפתו למחירים זולים מידי. 
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים