שובר לפרסום בגוגלקניית דומיין תפוס

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : גיא שרון   
שלישי, 19 יולי 2011 21:00

כאשר אנחנו מקימים אתר אינטרנט חדש (פעולה המתבצעת אלפי פעמים ביום בכל רחבי העולם...), אחד הדברים החשובים שיש לעשות הוא לקנות דומיין אטרקטיבי עבורו – דומיין קצר וקליט עד כמה שניתן, אשר במקרה הטוב יוכל להפוך לשם מותג של ממש עימו מזוהה האתר, ואשר יביא לו פרסום וגולשים רבים מדי יום.

לכן, קניית דומיין הינה מלאכה בעלת חשיבות רבה עבור מקימי אתר חדש, מלאכה לא טריוויאלית כלל – בדרך כלל קשה מאוד להשיג את הדומיין בו מעוניינים, שכן כמעט בכל נושא שרק ניתן להעלות על הדעת, מרבית הדומיינים והשמות האפשריים כבר מזמן תפוסים. לכן, אנשים המקימים אתר חדש ומעוניינים בדומיין מסוים עבורו, נתקלים בדרך כלל באכזבה כזו או אחרת, כאשר הם מגלים כי הדומיין בו הם מעוניינים נתפס כבר מזמן על ידי אתר אחר.

 

קניית דומיין בעברית או באנגלית – גם אם הדומיין כבר תפוס

עבור מי שמקים בימים אלו אתר אינטרנט חדש, מעוניין בדומיין מסוים עבורו ומגלה כי דומיין זה כבר תפוס – אל תאבדו תקווה עדיין. ברבות מן הפעמים ניתן בכל זאת להשיג את הדומיין בו מעוניינים, גם במידה והוא כבר תפוס.

כיצד זה נעשה? ובכן, בהרבה מאוד מן המקרים, קונים אנשים דומיינים רבים ושונים, ומשתמשים רק בחלקם. בין אם מדובר במישהו שפתח אתר תחת הדומיין בו אתם מעוניינים וכבר סגר אותו (אך שם הדומיין עדיין רשום כשייך לו..), יזם כלשהו אשר קנה הרבה דומיינים בזול במטרה למכור אותם בעתיד, בעל אתר אשר הדומיין הספציפי של האתר שלו אינו כל כך חשוב לו או כל מקרה אפשרי אחר – ברבות מן הפעמים מתאפשרת קנייה של דומיין תפוס. הכוונה כאן היא לקניית דומיין יד שנייה בעצם, בדיוק כפי שרוכשים רכב יד שנייה, השייך כרגע למישהו אחר.

 

כיצד זה נעשה? כאשר מזהים דומיין כלשהו בו מעוניינים אשר כבר תפוס, ניתן לפנות לבעל האתר המחזיק בדומיין זה. בין אם מדובר בקניית דומיין בעברית, אנגלית או כל סוג אחר – בהחלט לגיטימי ליצור קשר עם בעל הדומיין הנוכחי, ולשאול אותו האם הוא מעוניין למכור. מדובר בפעולה לגיטימית אותה עושים מדי יום אינספור אנשים בכל רחבי העולם.

כאשר תצרו קשר עם בעל הדומיין בו אתם מעוניינים, ייתכן והוא יסכים מיד למכור לכם אותו, ייתכן ותיאלצו לנסות ולשכנע אותו קצת, וייתכן והוא פשוט יציע מחיר גבוה עבורו, ותיאלצו להתמקח. בכל מקרה, אם וכאשר תגיעו עימו להסכמה בדבר מכירת הדומיין – מכאן והלאה מדובר בהליך טכני פשוט ומהיר, במסגרתו תעבירו את הבעלות על הדומיין לרשותכם (בדיוק כמו שעושים עם רכב יד שנייה..), על ידי רישומו מחדש בגופים הרלבנטיים (איגודי האינטרנט השונים..).

 

הנקודה שחשוב לזכור היא, כי לא משנה אם הדומיין בו אתם מעוניינים כבר תפוס – הוא עדיין יוכל להיות שלכם אם רק תנסו.


 
מאמרים נוספים :

» איך לבחור דומיין בעברית בצורה מושלמת?

אם אתם מחפשים דומיין טוב לאתר שלכם ואתם מיואשים שכל הדומיינים בלועזית עם סיומת אטרקטיבית כמו .com או .co.il כבר תפוסים, אז הגיע הזמן לחשוב על הפתרון המתבקש – דומיינים בעברית.מהם דומיינים בעברית?דומיינים בעברית הם דומיינים...

» קניית דומיין ואחסון אתרים – יותר מסתם פרוצדורה

במהלך בניית אתר אינטרנט חדש, אנחנו נדרשים לבצע כמה וכמה פעולות בסיסיות, מעבר לבניית דפי האתר ועיצובם הגראפי. קניית דומיין עבור האתר, כמו גם אחסונו על גבי שרת כזה או אחר הן פעולות אותן יש לבצע אם ברצוננו להעלות את האתר...
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים