שובר לפרסום בגוגלקופת גמל להשקעה: הטבות מס ונזילות גבוהה

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : אלי   
שלישי, 22 נובמבר 2016 17:30

קופות גמל להשקעה המוצר הפיננסי החדש אותו החלו הגופים המוסדיים לשווק לאחרונה לציבור הישראלי מתאפיינות ברמת כדאיות כלכלית גבוהה משתי סיבות עיקריות: הטבות מס אותן מעניקה המדינה לעמיתי הקופות ורמת נזילות גבוהה ביחס לקופות גמל לתגמולים. להלן הפרטים המלאים ביחס לשתי סוגיות אלו.

רמת נזילות גבוהה

המונח נזילות מתייחס למידה בה בהשקעה מסוימת ניתנת למימוש לכדי סכום כסף. ביחס לקופת גמל להשקעה ניתן לקבוע כי מוצר זה מתאפיין ברמת נזילות גבוהה יחסית שכן עמית בקופת גמל שכזו רשאי לבקש מן הקופה לפדות את כספו מתי שיחפוץ.

הטבת מס ראשונה

פדיון כספי קופת גמל תגמולים תטיל על החוסך תשלום מס דרקוני בסך 35 אחוזים על סכום החיסכון במלואו. ביצוע אותה פעולת פדיון בקופת גמל להשקעה כרוכה בתשלום מס רווחי הון בלבד, כלומר תשלום מס על הרווח הריאלי, בשיעור 25 אחוזים בלבד.

הטבת מס שנייה

תשלום מס רווחי הון יגבה מעמית קופת גמל להשקעה רק בעת פדיית כספי החיסכון מן הקופה. משקיעים באפיקי השקעה וחיסכון אחרים בשוק ההון בישראל ידרוש לשלם מס רווחי הון מדי שנה, באם מימוש את השקעתם או לאו. אף אם הדבר לא ברור באופן מיידי למי שאינו מצוי בתחום הפיננסים הדחייה במועד תשלום המס, מהווה הטבת מס משמעותית.

הטבת מס שלישית

עמית קופת גמל להשקעה אשר יתמיד בחסכונו וישמור את כספו בקופת הגמל עד לגיל פרישה יכול להעביר את כספי החיסכון לגוף המעניק קצבה פנסיונית. דרך פעולה זו מבטיחה לחוסך פטור מלא מתשלום מס רווחי הון על כספי החיסכון וכן פטור ממלא מתשלום מס על הקצבה הפנסיונית שתינתן לו. יש לציין כי לצד אותן הטבות מס המתוארות לעיל קופת גמל להשקעה מתאפיינת גם בחיסרון מסוים ביחס למוצרי חיסכון פנסיוני אחרים (קרנות פנסיה, קופת גמל לתגמולים וכדומה)- הכספים אותם תבחרו להפקיד בקופת גמל להשקעה אינם ניתנים לניכוי מול הכנסה בדיווח על הכנסותיכם לרשות המיסים, כלומר הכסף המופקד בקופה יילקח מתוך הכנסת הנטו שלכם (הכנסה לאחר תשלום מיסים) 
מאמרים נוספים :

» האם כדאי להשקיע בקופות גמל להשקעה?

עבור לא מעט אנשים צעירים תקופת הפנסיה נראית כעתיד רחוק מכדי להיות ממשי, עניין זה מוביל לא מעט מאיתנו לדחוק הצידה קבלת החלטות בנוגע לעתידנו הפנסיוני, מתוך אותה תחושה כאמור כי לא מדובר בעניין דוחק המחייב פעולה בהווה. עבור...

» מדריך מקוצר לקופות גמל להשקעה

בשבועות האחרונים פורסמו בעיתונות הכלכלית בישראל מספר כתבות אשר בישרו על השקת מוצר פיננסי חדש בשוק ההון- קופות גמל להשקעה. על מנת להכיר טוב יותר את קופות הגמל החדשות ואת מאפייניהן, נציג כעת מספר עובדות יסוד ביחס לקופות...

» שובה של קופת הגמל ההונית, בואו להכיר את קופת גמל להשקעה

בחינת מדיניות משרד האוצר ביחס לקופות גמל ממחישה היטב את רצונה של המדינה לאזן בין עידוו האזרחים לחסוך מהכנסתם לקראת שנות הפנסיה מחד והצורך בהגדלת הכנסות המדינה וסגירת פרצות מס מנגד. לאורך השנים זזה המטוטלת בעניין זה מצד...
STU2

פרסום ביטוח למטה

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים