שובר לפרסום בגוגלפתרונות ירוקים בעידן המודרני

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : אייל עמירון   
ראשון, 20 פברואר 2011 13:38

פתרונות ירוקים בעידן המודרני

השנים האחרונות מהוות נקודת מפתח מהפכנית של ממש בדרך שבה אנו חושבים על הסביבה והתפיסה האקולוגית הופכת להיות יותר ויותר נחלת הכלל, וכבר אינה שיגעון של מתי מעט שמבקשים את טובתנו האישית ביחד עם טובתו של כדור הארץ. כיום ישנם פתרונות ירוקים מתאימים לכל אחד, וכל מי שרוצה לקחת חלק בתהליך השמירה על הסביבה צריך בסך הכל להפנים את הערכים ואת הנורמות שיש כיום בעידן המודרני, להשתמש בטכנולוגיה ובשיטות השונות לשמירה על איכות הסביבה, וכן ניתן לחשוב על מערכות של טיהור מים אפורים לשימוש ביתי או ציבורי.

 

פתרונות ירוקים מתחילים עם תשתית אנרגיה ירוקה

אחד המושגים המקובלים כיום הוא אנרגיה מתחדשת. כאשר אנו מדברים על אנרגיה אנו מתייחסים לרוב לחשמל ולדלק שאנו צורכים כל יום, והאנרגיה הזו היא אנרגיה מתכלה כמו נפט ופחם. יש לנו את האפשרות להשתמש היום באנרגיה מתחדשת, ורבים מבקשים להשתמש באנרגיות המחדשות כמו אנרגיה סולארית, אנרגית רוח וכיוצאת בזה, שבעצם אינן מזהמות את האוויר, ומאפשרות לנו להשתמש בהן עוד ועוד, משום שהן נמצאות שם, ואנו רק צריכים לנתב אותן גם לצרכים שלנו. תשתית של אנרגיה ירוקה גם תיתן לנו את היכולת לנהוג ברכבים שאינם מזהמים את האוויר, משום שכיום כבר מדברים על רכבים שאינם רק נוסעים על דלק, אלא גם על גז, מים וחשמל.

 

פתרונות ירוקים וגם אדריכלות אקולוגית

כולנו גרים בבתים. יש מי שגר בבית פרטי צמוד קרקע ויש מי שגר בדירה בתוך בניין. יש לנו את היכולת למצוא פתרונות ירוקים לכל מקום שבו אנו גרים, אם נשכיל לנתב את כל חומרי הגלם שלנו, את האנרגיה שאנו מוציאים ומשתמשים בה בצורה נוחה, חכמה ויעילה. אדריכלות אקולוגית צריכה להתחשב בחומרי הגלם, בניצול נכון של משאבים, בניצול נכון של מרחב מחייה ואיכות החיים בהחלט יכולה להשתפר אם נגור בבתים בעלי זכוכית כפולה בחלונות, לדוגמא, אז נוכל לבודד את האוויר הקר או החם שיש לנו בבית. גם מיקום הבית בהתאם לכוח הכבידה בשביל ליצור אגן ירוק למען טיהור מים אפורים באופן טבעי.

 

מחזור מים – חשוב והכרחי

בישראל יש בעיית מים לא פשוטה וצריך לדעת כיצד מתמודדים עם הבעיה הזו. פיתרון ירוק ונכון לבעיה המדוברת הוא מחזור מים. יש לנו את האפשרות ואת היכולת הטכנולוגית לטהר מים בצורה טובה ויעילה, ולהשתמש במים אפורים לטובת צרכים אחרים שיש לנו. אי אפשר וגם אסור לנו מוסרית לבזבז מים סתם.


www.yerakrak.co.il
 
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים