שובר לפרסום בגוגלפסולת בניין

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : ביאונט   
חמישי, 14 יוני 2018 11:20

פסולת בניין היא הפסולת שנוצרת בתהליך שיפוץ של בית קיים או בעת בנייה של מבנה חדש. פסולת בניין היא בדרך כלל פסולת מוצקה, יבשה, הכוללת חומרים כמו בטון, ברזל, חול, מלט, אספלט לעיתים וגם עץ, מתכות שונות וחומרים אחרים המשמשים לבניית המבנה או שיפוצו.

פסולת בניין, בהתאם להיקף הבנייה או השיפוץ, יכולה להגיע למימדים גדולים אשר אינם מאפשרים את פינויה באמצעים העומדים לרשות הדיירים ברחוב, והיא מצריכה פינוי מסודר יותר. לשם כך קבלן הבנייה או השיפוץ צריך לדאוג לשכור מכולה לפינוי פסולת ולוודא שהיא ממוקמת כמו שצריך ומפונה בהתאם לכל התקנות המבטיחות בטיחות בעת הפינוי וסילוק הפסולת לאתר פסולת מתאים.

רק בשנים האחרונות, לאחר שכמויות גדולות של פסולת בניין פונו פשוט לשטחים פתוחים בלי שום פיקוח וללא שום היתר, החלו לאכוף את פינוי פסולת הבניין. כיום, אם פסולת אינה מפונה על פי התקנות, צפויים להיות מוטלים קנסות כבדים על קבלן העבודה ועל מזמין העבודה. כך שכדאי לוודא שכל עניין פינוי הפסולת נעשה בידי גורמים מורשים ועל פי חוק.

פינוי של פסולת בניין

פינוי פסולת בניין מתחיל כבר בהוצאת הפסולת מאתר הבנייה או השיפוץ עצמו אל המכולה. פעמים רבות, בעיקר כשמדובר בבניין רב קומות, יחובר שרוול פסולת העשוי פלסטיק קשיח מפתח הדירה הנמצאת בבנייה עד למכולה הממוקמת לרגלי הבניין. כיוון שמדובר בפסולת יבשה שעלולה להתפורר ולייצר אבק או להתפזר אל הרחוב, המפגש שבין המכולה לבין שרוול הפסולת חייב להיות מכוסה בבד יוטה על מנת שהפסולת לא תתפזר מחוץ למכולה.

בשנים האחרונות נעשים יותר ויותר מאמצים למחזר גם פסולת בניין, על ידי גריסת הפסולת, כמובן לאחר מיון וניפוי שלה. תוצאת תהליך המיחזור היא מעין חצץ שיכול לשמש לעבודות בנייה נוספות. המיחזור נעשה כמובן באתרים מיוחדים המיועדים לכך, אתרי הטמנה ומחזור אשר על פי חוק מותר לפנות את פסולת הבניין אך ורק אליהם.ה

פינוי לאתר שאינו מורשה הוא עבירה פלילית שכאמור, גוררת עמה גם קנסות. תקנות פינוי פסולת הבניין עדיין אינן מיושמות כראוי ובמקרים רבים פינוי הפסולת נעשה בצורה לא חוקית. יש לקוות כי מאמצי האכיפה ההולכים וגדלים יביאו לשינוי ויאפשרו למחזר יותר ויותר גם את פסולת הבניין שלנו.

  
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים