שובר לפרסום בגוגלפאה או מטפחת?

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : ניצן מלמד   
שישי, 25 ספטמבר 2015 07:31

צניעות הינו דבר חשוב בדת היהודית וישנה בחינה מדוקדקת של מידת הצניעות אצל גברים ונשים, אך אצל נשים במיוחד, כאשר אישה חייבת להתלבש בהתאם לקודי הלבוש של הדת וגם לפי המוסכמות החברתיות בקהילה בה היא נמצאת.

מעבר להלכות לגבי המלבוש, ישנה גם קביעה לגבי כיסוי הראש לאחר הנישואין כאשר אישה נשואה אסור שתראה את השיער שלה. נשים במשך שנים רבות היו מניחות כיסוי ראש בצורה של מטפחת או כובע שהיה מכסה את השיער, אך יחד עם אלה החלה להופיע לה גם הפאה בתור פתרון להסתרה של השיער של אישה נשואה.

ישנה דעה חלוקה אצל הרבנים לגבי האופן של הסתרת השיער, כאשר חלק תומכים בנושא של פאה וחלק אחר מעדיף להמשיך ולנהוג לפי זמנים נושנים שבהם האישה הייתה מתהלכת בחוץ עם כיסוי ראש בצורה של מטפחת.

 

מחלוקת בין נשים לספרדים?

חלק סבור משום מה שמדובר במחלוקת בין רבנים אשכנזים שנתפסים כמחמירים יותר לבין כאלה ספרדיים שמתירים יותר חופש בעניין זה, אולם אין כל הבדל בין השניים ויש כאלה שבעד ונגד בקרב שני צידי המתרס. למען האמת, הרב הראשון אשר התיר חבישה של פאה היה רב ספרדי.

 

היתרון של פאה על פני מטפחת

כאשר אישה חובשת לראשה פאה הדבר מגדיל את הסיכוי כי כל ראשה יהיה מכוסה במידה הרצויה ולא יצוצו קווצות שיער כפי שקורה במקרה של מטפחת על הראש.

מעבר לכך, ברגע בו נשים רבות יוצאות עם כיסוי מסוג פאה מחוץ לבית ורק מיעוט נשים תלכנה כך בשל איסור של הלכה הדבר יכול ליצור קנאה בין הנשים ולהפר את שלום הבית, שהוא ערך עליון בדת היהודית.

מלבדכל אלה ישנו שינוי באופן בו נשים מתלבשות, ואם הדרך בה נוהגות נשים בכיסוי שיערן הינה על ידי הרכבה של פאה לראשן הרי שאין מה להילחם בכך וזה רק טבעי.

  
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים