על פינוי בינוי

הדפסה
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : אלי   
ראשון, 06 נובמבר 2016 12:47

פינוי בינוי הינה שיטה יזומה בישראל לשימוש חוזר בשטחים עירוניים בנויים בהם הורסים את המבנים הישנים ובונים במקומם מבנים חדשים. משרד הבינוי רשאי להכריז על שטח כעל מתחם פינוי בינוי באמצעות צו הכרזה, שתוקפו עד שש שנים. פינוי בינוי הוא חלק ממדיניות ההתחדשות עירונית בערים שנוצרה כפתרון לבעיות צפיפות ולמען שיפור פני העיר.

מדיניות זו פותחה בעקבות מחסור בשטחים לבניה מחוץ לערים וצפיפות אוכלוסין רבה בשכונות המגורים העירוניות. מטרת פינוי בינוי היא ליעל את השימוש בקרקע ולאפשר בניה לגובה בסטנדרטים גבוהים התואמים להתפתחות הבניה בישראל וכמובן לשיפור פני העיר. השטחים המוכרזים כמתחמי פינוי בינוי הם בדרך כלל שכונות או אזורים דלילים או מדורדרים מבחינה חברתית וכלכלית.בשטחים אלה מבוצעת בדרך כלל הריסת המבנים ובנייה מחדש של שכונה צפופה יותר ובעלת תשתיות משופרות המעודדת את כניסתו של קהל חדש. בשטחי פינוי בינוי ניתנות הטבות בזכויות בניה והטבות מיסוי כגון פטור מהיטל השבחה.

התהליך

כאשר החברה פונה לדיירי בניין או שכונה ומחתימה אותם על הסכמה לפרויקט בינוי היא למעשה מעניקה לדיירים דירה חדשה בשטח זהה או גדול יותר מהדירה הקיימת תוך 3 שנים בנוסף לתשלום שכר דירה בזמן הבנייה ותשלום הארנונה השוטף וזאת תמורת הזכות לבניה על גבי שטח הבנין הקיים..  החברה מבצעת הריסה של המבנה הקיים ובמקומו מקימה מבנה גבוה יותר בעל דירות רבות יותר שאת חלקן מחזירה לבעלי הדירות הקודמים ואת חלקן החדש מוכרת. במקרה של פרויקט פינוי-בינוי מוצלח, הדיירים הוותיקים מרוויחים למעשה את ההפרש שבין ערך הדירה הישנה לחדשה ללא הוצאה מכספם בתהליך כולו.

חברת יסודות צור מאפשרת לדיירי יוזמות פינוי בינוי ליהנות משקט נפשי, תוך ידיעה שביתם בידיים בטוחות וכי אין להם אלא להמתין לביתם החדש בנחת.

מפנים, בונים ונהנים!

יוזמות פינוי בינוי מעודדות את תושבי המקום המוכרים את דירותיהן הישנות ליהנות מתשלום הוגן ותנאים טובים למכירה. חברת יסודות צור מנהלת פרויקטים רבים של פינוי בינוי ואוחזת ברקורד מרשים של פרויקטים שבוצעו בהצלחה. יסודות צור מאמינה שפרויקטים של התחדשות עירונית הינם חלק חשוב ממדיניותה של מדינת ישראל ויש לקחת חלק ולפעול ביוזמות אלה למען שיפור ערינו. יסודות צור לוקחת חלק פעיל ביוזמות אלה ויוזמת פרוייקטים גדולים של פינוי בינוי ברחבי הארץ. לחברה ניסיון רב בייזום פרוייקטים של פינוי בינוי ברחבי הארץ. יסודות צור צברה ידע רב וכלים ניהוליים משמעותיים לצורך הטיפול בדיירים המעוניינים ליזום פרוייקטים של פינוי בינוי בשכונות מגוריהם, והחברה יכולה להציע תכנון נכון לכל פרויקט, קידום התוכנית אצל הרשויות השונות ובניית הפרוייקט תוך יצירת ערך משמעותי לבעלי הדירות הקיימות. בין הפרויקטים המוכרים של יסודות צור ניתן למצוא את פרוייקט "רובע 1", פרוייקט תלפיות וכן את פרוייקט הרמן פוגל בפתח תקווה. 
מאמרים נוספים :

» יסודות צור - מי אנחנו?

 חברת, פועלת למעלה מ20 שנה בכל חלקי הארץ, עם דגש על איזור ירושלים ובית שמש,פועלת  למען לקוחותיה המבקשים תכנון ובניית מבני מגורים, מוסדות ציבוריים, שכונות ועוד,  משלב התכנון הכה הכרחי, תוך תיקצוב ותכנון הבניה והשגת ההיתרים...