שובר לפרסום בגוגלעל מערכות BI שמעתם?

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : amit   
שלישי, 08 מאי 2012 07:12
להיות מנהל בשנות ה-2000! הקמת חברה חדשה בכל דרך שהיא, היא לא משימה פשוטה, אפילו להפך, מעבר לכסף הדרוש היא מצריכה גם הבנת הסקטור העסקי בו מתנהל העסק, ידע ניהולי ואיך אפשר בלי, נסיון וידע בתחום. הדבר שאפילו עוד יותר מעצבן, הוא ההכרה שגם לאחר 3 שנים שהרווחים גבוהים, הסיפור עדיין לא נגמר.


מדוע, אתם שואלים? בעקבות הסיבה הפשוטה שאף אם עסק מצליח ושורד את קשיי השנים הראשונות, אין זה מספיק - מכיוון שאנחנו מעוניינים להרוויח ולהצליח יותר. אבל חשוב מאוד להפנים שככל שעסק גדול, אפשרות הבקרה והשליטה של הדרג הניהולי צונחת. אז איזה אמצעי יכול לסייע להנהלה לשלוט ולנהל טוב יותר?

מערכות BI - דרך טובה להתחיל!

לבתי עסק קטנים כמו באסטה בשוק האספקט הניהולי הוא תמיד קל יותר מאשר לחברות ענק, ובחלק גדול מהמקרים לא מחייב שימוש באמצעים טכנולוגיים מיוחדים. אולם עסקים גדולים שמרווחים לא יותר מ150 מיליון, ברוב המקרים זקוקים גם כדי לנהל טוב יותר את המתרחש בחברה וכמובן כדי למנף את העסק, עזרה וסיוע טכנולוגיים.

איזה אמצעים טכנולוגיים עומדים לרשותנו

תחום טכנולוגי נהדר שהתפתח בשנות ה-2000, תחילה בארצות הברית, הוא התחום המרתק של הבינה העסקית; כל הפיתוחים שנמנים בתחום זה נועדו לעזור למנהלי העסק בהסקת מסקנות ובהגעה לתובנות כלכליות וניהוליות בנוגע לתהליכים המתרחשים בארגון שלהם.

שימוש באמצעים כגון ניהול תהליכים עסקיים, מסדי נתונים או פתרונות מחשוב אחרים, הם דוגמא שולית לאפשרויות העומדות לרשות הסגל הבכיר של הפירמה. בכל אמצעי או תשובה טכנולוגית שתבחרו מהנושא החשוב של ה - BI תיהנו מאפשרויות שימוש ביכולות נהדרות לדוגמת כריית מידע, עריכת מסות של נתונים, שילוב בין מידע ממקורות מקבילים בפירמה ויכולות מהותיות אחרות, ככה שעבודת הניהול מתייעלת, וכמובן ניתן עם קצת חשיבה מושכלת להפיק לקחים ולהשתפר.

בהתאם לנאמר קודם, יש מספר לא קטן של דרכים ואמצעים מוכחים לשפר תהליכים בארגונכם, כעת מה שנותר זה להתחיל עם הצעד הראשון ולהתייעץ עם אשפים בתחום של הבינה העסקית, שיוכלו לאפיין בצורה הטובה ביותר את הצרכים של הדרג הניהולי תוך בחירת האמצעים הטכנולוגיים המתאימים ביותר.

בכל שאלה קטנה כגדולה אתם כמובן יכולים לחזור ולבקר בבלוג שלי.

 
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

לוח דרושים מהיום

חיפוש עבור דרוש - אתר משרות

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים