עיצוב שמלות כלה צנועות

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : Tal   
שישי, 24 פברואר 2012 12:51

שמלת הכלה מהווה את אחד המוקדים המרכזיים בטקס החתונה, ובמיוחד ברגע החופה כשעיני מאות המוזמנים נשואות אל החתן והכלה. מול כל המבטים האלו מבקשות נשים רבות לשמור על צניעותן, ועל אחת כמה וכמה כשמדובר בכלות אשר באות מבית דתי או מסורתי. במקומות מקצועיים המציעים עיצוב שמלות כלה צנועות ניתן למצוא פתרון המשלב עיצוב אסתטי ואטרקטיבי יחד עם שמירה על הגבולות ההולמים של שמלת הכלה.

עיצוב שמלות כלה כבר אינו נתפס כיום כדבר בלתי שגרתי, ואינו ייחודי רק למגזר הדתי. ישנן נשים חילוניות רבות אשר מטעמים עקרוניים מבקשות לשמור על מראה צנוע, גם אם אין להן זיקה לדת, למשל מתוך עקרונות פמיניסטיים אשר מתנגדים להתייחס לאישה כאל אובייקט שמושך את מבטי המין השני. הסגנון הצנוע הוא סגנון מבוקש, לא רק בתחום של שמלות כלה, גם במקומות חילוניים לחלוטין כמו תל אביב וכדומה.

להרגיש בנוח

כדי ששמלת הכלה תראה טוב באמת היא צריכה למלא מספר דרישות, ובראש ובראשונה על האישה הלובשת אותה להרגיש בנוח. מדובר קודם כל על נוחות פיזית, כלומר שהשמלה לא תלחץ או תהיה מסורבלת ושהאישה תוכל לנוע ולרקוד איתה בחופשיות. אך לצד חופש התנועה ישנה חשיבות גם לתחושה הנוחה מבחינה פסיכולוגית. עיצוב שמלות כלה צנועות מאפשר לנשים רבות להרגיש בנוח עם עצמן ועם גופן, מבלי החשש שהן חושפות יותר ממה שהיו רוצות.

תחושה זו חשובה במיוחד באירוע כמו חתונה, שבו צריכה הכלה להסתובב בין האורחים, לרקוד עם בן זוגה את הריקוד הראשון, וכמובן לעמוד בחופה. ההתמקדות בכלה ובגופה עלולה להביך גם נשים חילוניות לחלוטין, ועל אחת כמה וכמה כאלו שבאות מסביבה דתית שבה נהוג מנהג "כבודה בת מלך פנימה". נשים כאלו הן הקהל העיקרי של מקומות וחברות אשר מתמחות בתחום של עיצוב שמלות כלה צנועות.

צניעות מתוחכמת

לנשים שונות יש רגישות שונה לגופן, ומה שצנוע בעיני אחת יכול להיות פרובוקטיבי בעיני האחרת. עיצוב שמלות כלה צנועות יכול לענות על דרישות ובקשות אינדיווידואליות של נשים שונות, בהתאם לרקע התרבותי שלהן. לדוגמא, מחשוף עמוק ייחשב תמיד לבלתי צנוע, ולא משנה באיזה פלח מן האוכלוסייה מדובר. לעומת זאת כתפיים חשופות יכולות להיות לגיטימיות אצל כלות מסורתיות אך אסורות לחלוטין בחתונות המתקיימות במגזר החרדי.

האתגר הגדול ביותר שעומד בפני מעצב או סטודיו שמציעים עיצוב שמלות כלה צנועות הוא לשמור לא רק על כבודה של האישה אלא גם על יופייה. אין טעם לכסות אישה בבדים לא מחמיאים רק כדי לשמור על צניעותה. הסוד הוא להבליט את יופייה הפנימי, ובמקום להתמקד באזורים הנחשבים למושכים (חזה, רגליים וכדומה) להבליט תכונות כמו עדינות, אלגנטיות, קלילות ותכונות נוספות שהופכות אישה ליפה מבלי לחשוף את גופה לעיני כל. 
STU2

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים