שובר לפרסום בגוגלעזרה ורבלית

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : דולב   
רביעי, 07 מרץ 2018 11:31

ילדים רבים סובלים מליקויים בדיבור, גם בגילאים מאוחרים. אבחון אצל קלינאית תקשורת יכול לעזור מאוד לילדים להיפטר מהבעיה

התפתחות הילד זה תחום שמדאיג כל הורה בשלב מסוים. הורה כל הזמן משווה, אם מרצון או שלא, את הילד שלו עם ילדים אחרים ורואה פגמים שהם לאו דווקא קשורים להתפתחות איטית, אך כאלה שמדאיגים אותו. אם רואים שהילד מתעכב בדיבור או מבטא מילים או אותיות לא נכון, והגיל הוא כבר מאוחר יחסית, אפשר להשתמש בשירותיה של קלינאית תקשורת לילדים על מנת שתנסה לפתור את הבעיה.

תפקידה של קלינאית תקשורת לילדים הוא לנסות ולעזור לילד בענייני הגייה וניסוח. הקלינאית מזהה את הבעיה, עובדת עם הילד באופן פרטני ואף נותנת להורים ולילד תרגילים ושיעורי בית על מנת שיוכל לעבוד על הבעיה גם בבית.

ילדים רבים נוטים להסתבך עם אותיות שונות עקב מנח לא נכון של הלשון או השפתיים. הם לפעמים שומעים טעויות בבית או בגן ומנכסים אותן לעצמם. מרבית הסיכויים שליקוי הדיבור יתוקן בשלב כלשהו, אך קלינאית תקשורת לילדים מסוגלת לזרז את התהליכים הללו ולעזור לילד להדביק את הקצב של חבריו.

אחוזים גבוהים

קשיי הדיבור יכולים גם להגיע עם הילד לגילאים מאוחרים יותר, מה שמצריך טיפול מסיבי יותר. כ-2 עד 3 אחוזים מכלל הילדים מעל גיל 7 סובלים מליקוי בדיבור, הזקוק לטיפול מיידי לפני שיהפוך לקבוע. האבחון המוקדם הוא חשוב מאוד, מפני שככל שהילד צעיר יותר, כך קל יותר לזהות ולטפל בבעיה.

ניתן לזהות בעיית תקשורת אצל ילד כאשר הוא מגמגם, כאשר הוא לוקה בדיבורו, כאשר הוא מתקשה לייצר תקשורת עם הסביבה, כולל קשר עין, וכאשר יש השפעה כללית על תפקודו החינוכי. כדאי מאוד לבדוק לגבי מפגש עם קלינאית תקשורת, שיכולה לפתור את הבעיה במהרה ולעזור לילד להתקדם גם מבחינה ורבלית וגם מבחינה חברתית. 
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

דרושים בתחום הבריאות

חיפוש עבור רפואה - אתר משרות

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים