שובר לפרסום בגוגלעורך דין נגד חברות ביטוח - איך מתבצע התהליך?

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : kirill   
שלישי, 09 יולי 2019 14:15

עורך דין תביעות ביטוח מתמחה בין היתר בייצוג מבוטחים מול החברות הפרטיות. ייצוג של עורך דין מן הסוג הזה מגביר משמעותית את סיכויי ההצלחה של התביעה, מאפשר לרכז את הטיפול בתביעה תחת קורת גג אחת וגם עוזר לעיתים במענה על שאלות נפוצות. מבחינת המבוטחים, עצם הידיעה שיש עורך דין שמייצג את האינטרסים שלהם גם מקנה תחושת ביטחון ושקט נפשי.

הדבר החשוב ביותר הוא לבחור עורך דין מנוסה ומיומן. את הניסיון של עורך הדין אפשר לבדוק לפי מספר השנים שבהן הוא עוסק בתחום, בעוד רמת המקצועיות והמיומנות היא פונקציה של המלצות שיש עליו מצד לקוחות קודמים. במידה והמבוטח לא מכיר באופן אישי מישהו שיכול להמליץ על שירותיו של עורך דין ספציפי, אפשר להרחיב את החיפוש בעזרת מידע מאתרי אינטרנט ורשתות חברתיות.

בדיקת נושא התביעה וסוג הפוליסה

התהליך שבו עורך דין מגיש בשם המבוטח תביעה נגד חברת הביטוח תלוי בנושא שבו עוסקת התביעה. קודם כל, יש להפריד בין תביעות בנושאים כגון ביטוח בריאות, סיעוד, דירה, פנסיה, רכב, תאונות אישיות, ביטוח חיים, נסיעות לחו"ל ותאונות אישיות לתלמידים. בניגוד למה שנהוג לחשוב, לא כל עורכי הדין מטפלים בכל סוגי התביעות ונדרשת התמחות ספציפית בנושא שעל הפרק.

שנית, את התביעה מגישים לפי הפוליסה של המבוטח. על עורך הדין לקרוא לעומק את תנאי הפוליסה כדי לבדוק האם יש טעם בכלל להגיש תביעה, או שמא אין למבוטח את הכיסוי הרלוונטי כדי לקבל פיצויים והכרה. בשלב הזה גם בא לידי ביטוי הניסיון של עורך דין תביעות ביטוח: ככל שעורך הדין יהיה מנוסה יותר, כך סביר להניח שהוא יוכל למצוא פרצות בפוליסה ולנצל אותן לטובת האינטרסים של המבוטח והלקוח שלו.

צירוף מסמכים והגשת טופס תביעה

בשלב הבא התפקיד של עורך הדין הוא לרכז את המסמכים שתומכים בטענתו של התובע. אם עורך דין מגיש בשם הלקוח שלו תביעה נגד חברות ביטוח, עליו גם לקבל טופס ייפוי כוח מסודר ולעיתים חתימה על טופס ויתור על סודיות. בכל קמרה, צירוף של המסמכים כפי שהם מתבקשים על ידי חברת הביטוח מאפשר לקצר את זמן הטיפול בתביעה.

על עורך הדין לבדוק היטב את המסמכים הנדרשים לטיפול בתביעה מצד חברת הביטוח. אם עורך הדין לא מגיש את המסמכים הנכונים או לא ממלא אותם יחד עם המבוטח כראוי ולפי דרישות חברת הביטוח, התביעה עלול להתעכב או אפילו להידחות. במקרים של עיכוב בתביעה, ייתכן ויחלוף הזמן המותר להגשת התביעה ולכן האינטרס של המבוטח נפגע. גם פה, הדרך למנוע את עוגמת הנפש היא להתייעץ עם עורך דין מנוסה ומיומן.

מעבר לכך, בתביעה בגין החזר הוצאות רפואיות, ייעוץ ובדיקות צריך להפריד בין החלק שנועד למילוי בידי המבוטח והחלק שנועד למילוי בידי הרופא המטפל. יש מקרים שבהם עורך הדין פונה בעצמו אל הרופא המטפל על מנת להנחות אותו כיצד למלא את הטופס, ומקרים שבהם המבוטח עושה זאת. לאחר מכן, צריך לפרט מה בדיוק ההוצאות הרפואיות שבגינן תובעים את חברת הביטוח, להציג קבלות ולהוסיף סיכום מידע רפואי מהרופא המטפל ומסמכים שכוללים סיכומי חדרי מיון, בתי חולים ותולדות מחלה.

מה קורה אחרי שהתביעה נפתחת?

הגשת תביעה על ידי עורך דין תביעות ביטוח יכולה להסתיים במספר סיטואציות. מבחינת המבוטח, הסיטואציה הטובה ביותר היא תביעה שמתקבלת על ידי חברת הביטוח ולכן גם מאפשרת לו לקבל פיצוי כספי מלא. מנגד, סיטואציה אחרת היא סירוב על הסף של חברת הביטוח ויש גם סיטואציה שבה חברת הביטוח דורשת המשך בירור באמצעות מסמכים, ועדה רפואית, מפגש עם המבוטח וכן הלאה.

בכל אחד מהמקרים לעיל, התפקיד של עורך דין תביעות ביטוח הוא להמשיך ולייצג את האינטרסים של הלקוח. על עורך הדין לבדוק בכל רגע נתון מה מצב התביעה ולעדכן את הלקוח כדי לשמור על שקיפות. אם חברת הביטוח מסרבת לתביעה, עורך הדין נדרש לקרוא את הנימוקים ולפעול בהתאם. כמו כן, מעורבות צמודה ושקיפות של עורך הדין מאפשרים לנהל טוב יותר את השלב הבא של התביעה גם אם חברת הביטוח דורשת המשך בירור.

יש למשל מקרים שבהם אין ברירה אלא להגיע עם חברת הביטוח לבית משפט. במקרים כאלה אין תחליף לנוכחות של עורך דין מקצועי, כי הוא למעשה הגורם היחיד שמוכר על ידי בית המשפט במה שנוגע לייצוג הציבור וקהל המבוטחים. במסגרת הייצוג בין כתלי בית המשפט, התפקיד של עורך הדין הוא להתדיין עם נציגי חברת הביטוח ולהביא לידי ביטוי את האינטרסים של הלקוחות שלו.

לסיכום, התהליך שבו עורך דין מתנהל מול חברות ביטוח תלוי בנושא התביעה ובסוג הפוליסה. כמו כן, זהו תהליך ארוך כי הוא מחייב הגשת טפסים ומסמכים. לבסוף, השאיפה היא לסיים את התהליך לשביעות רצון והאינטרסים של המבוטח.


  
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

דרושים בתחום המשפטים

חיפוש עבור עורכי דין - אתר משרות

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים