שובר לפרסום בגוגלסינוסיטיס - אבחון וטיפול בתופעה

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : דוד כהן   
שבת, 28 יולי 2018 11:43

מה זה סינוסיטיס

אנו נוהגים לשמור היטב על גופנו: לצאת לכושר באוויר הפתוח, לאכול מזונות בריאים וליטול ויטמינים לפי הוראות הרופא. אך איש מאתנו אינו חסין מפני מחלות. כך שהגוף יכול לפתח לפתע תסמינים של שיעול, חום, ריח רע מהפה, עייפות, כאבי ראש או כאבים באזור השיניים העליונות. כשזה קורה, ניתן לחשוד מיד שמדובר בסינוסיטיס, הלוא היא דלקת הסינוסים. משום כך, חשוב שלא להתמהמה ולפנות לרופא אף אוזן גרון בהקדם האפשרי.

מהם הגורמים לסינוסיטיס

סינוסיטיס יכולה להיגרם מסיבות שונות. אלה כמה מהנפוצות שבהן:

  • נגיפים – או במילים אחרות – וירוסים. אותם וירוסים הגורמים לצינון ומוציאים אותנו מדעתנו בימי החורף הקרים, יכולים לגרום לסינוסיטיס.
  • זיהום חיידקי – זיהום זה נוצר בדרך כלל עקב בעיה אחרת במערות הפנים, דוגמת פוליפים או סטייה של מחיצה.
  • זיהום פטרייתי – סינוסיטיס הנגרמת כתוצאה מפטרייה נחשבת למסוכנת ביותר. על פי רוב, היא נוצרת בקרב מטופלים בעלי מערכת חיסונית חלשה כמו חולי סרטן אשר מטופלים בכימותרפיה.
  • סינוסיטיס כרונית – נגרמת בדרך כלל בקרב אנשים שנוהגים לעשן בקביעות.

כיצד מאבחנים את הבעיה

ניתן לאבחן את הסינוסיטיס בכמה דרכים. ראשית, רופא אף אוזן גרון יכול לשלוח את המטופל לבדיקת אנדוסקופיה שבמסגרתה מצלמים את האף באמצעות סיב אופטי. הבדיקה נועדה לשלול מצבים רפואיים שונים ומורכבים. דבר שני, צילומי רנטגן ו-C.T  של מערות הפנים יכולים לספק לרופא תמונה טובה. כמו כן, כאשר המטופל סובל מדלקת כרונית, יכול הרופא לשלוח את המטופל לבצע בדיקות דם ובדיקות אלרגיה.

כיצד ניתן לטפל בסינוסיטיס

במקרים מסוימים לא מטפלים בסינוסיטיס, אלא היא עוברת מעצמה. עם זאת, כאשר מדובר בסינוסיטיס כרונית, עומדות בפני הרופא כמה אפשרויות: שטיפות באמצעות מי מלח במטרה להפחית את הגודש, טיפות להפחתת הגודש, שימוש בתרסיסי אף, שימוש באנטיביוטיקה המשמידה את החיידקים (במקרה שבו הם הגורמים לסינוסיטיס), שימוש בסטרואידים או אף ניתוח סינוסיטיס.

יש חשד לסינוסיטיס, מה עושים?

הדרך הבטוחה ביותר היא לגשת לרופא אף אוזן גרון, בייחוד אם אתם חווים תסמינים כמו חום גבוה, שיעול, כאבי ראש או עייפות. ישנם מטופלים אשר אינם מקשרים את התופעות לסינוסיטיס ופונים לרופא המשפחה, וזה בתורו מפנה אותם לרופא אף אוזן וגרון. חשוב לפנות לרופא מומחה מקצועי ומנוסה אשר יכול לאבחן את הבעיה הרפואית בקלות ולהעניק את הטיפול הנכון. זאת בייחוד כאשר המטופל סובל מסינוסיטיס כרונית. משום כך, כדאי להשקיע מעט יותר מאמץ במציאת רופא אף אוזן גרון, כי הבריאות שלכם חשובה יותר מכל.


www.mgweb.co.il
 
מאמרים נוספים :

» נזלת אלרגית וסינוסיטיס כרוני

התקופה היפה ביותר שניתן לראות במדינתנו הקטנה היא כמובן עונת האביב, זוהי העונה בה כל הפרחים והצמחייה ברחבי הארץ מתחילה לפרוח וללבלב מחדש, לאחר עונת החורף הגשומה, וכך צצים להם מכל מקום פרחים צבעוניים והמון שטחים ירוקים...
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

דרושים בתחום הבריאות

חיפוש עבור רפואה - אתר משרות

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים