שובר לפרסום בגוגלסיוע לילדים ונוער במצוקה

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : הדס כהן   
שני, 08 פברואר 2010 16:33

ילדים ובני נוער עלולים למצוא את עצמם בקשיים שונים ומשברים. מצבים של נידוי חברתי, הפרעות אכילה, אלימות או שימוש בסמים ואלכוהול, הם חלק מהבעיות שילדים או בני נוער עלולים להתמודד עימן. כאשר קיים מצב בו נמצאים ילדים או נוער במצוקה, פעמים רבות הם אינם יכולים להתמודד עם המצב לבד. המגן הינו מרכז סיוע לילדים ולנוער הנמצאים במצוקה. המרכז הוקם במטרה להעניק מענה מקצועי להורים ולילדים במגוון בעיות.

אחת הבעיות עימה עשוי להתמודד ילד היא אלימות ילדים. אלימות ילדים יכולה להתבטא בתוקפנות מילולית, פיזית או כלפי חפצים ורכוש. ילד אלים בגיל הרך עשוי לנהוג בתוקפנות כלפי ילדים אחרים או מבוגרים בגן. בנוסף עלול הילד לנהוג באלימות כלפי רכוש בגן ולהתנהג באופן שיסכן אותו ואת הסובבים אותו. הסיבות לכך שילד נוהג באלימות הן שונות ובהן ניתן למנות קשיי הסתגלות, מצבי לחץ ומשבר במשפחה וסיבות אחרות. כאשר הילד נמצא בצד הנפגע מאלימות הוא עשוי להפוך לילד שמסתגר, לסרב ללכת לגן או לבית הספר, לסרב להשתתף בפעילויות, לסבול מסיוטים ולהגיב באלימות גם בבית.

בקרב מתבגרים הנוהגים באלימות הסיבות לאלימות כוללות סבל בעבר מאלימות במשפחה, תחושת נתק מבית הספר וסיבות נוספות. בקרב מתבגר הנפגע מאלימות עשויים להופיע תסמיני חרדה ודיכאון, הוא עשוי להגיב באלימות גם בבית, להתבודד ולסרב ללכת לבית הספר.

כאשר קיים חשש למצב בו נמצאים ילדים או נוער במצוקה, ניתן לפנות אל מרכז הסיוע לילדים ולנוער במצוקה אשר יוכל לסייע להורים לקבלת כלים מתאימים להתמודדות עם המשבר ממנו סובל ילדם.

המגן, מרכז סיוע לילדים ולנוער במצוקה, הוקם במטרה להעניק מענה מקצועי להורים וילדים בבעיות שונות. במרכז מוקד לקבלת פניות הפועל 24 שעות ביממה, מרכז ייעוץ והכוונה המיועד לסייע לילד ולבנות עבורו תוכנית טיפולית מתאימה, גורמי טיפול מקצועיים מתחומים שונים וכן מרכז לניטור מידע אשר כולל שירותי חוקר פרטי. 
מאמרים נוספים :

» סיוע לילדים ונוער בבעיות שונות

ילדים ובני נוער עשויים להיקלע למצוקות שונות. לעיתים עשויים ילדים לעמוד אל מול קושי עימו לא ידעו כיצד להתמודד לבד. הוא מרכז סיוע לילדים ולנוער במצוקה, אשר מיועד להעניק להורים כלים להתמודדות עם המשבר בו נמצאים ילדיהם....
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים