שובר לפרסום בגוגלסוד ההצלחה של צבי ויליגר (צביקה ויליגר)

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : liran12   
שני, 29 דצמבר 2014 14:37

צבי ויליגר נולד ברמת גן לאבא ניצול שואה שהיה הראשון לייבא לארץ מעדנים דוגמת לפתני פירות ושימורי פטריות, למד בישיבה עד גיל עשרים (ומתגעגע לאותם ימים), התמחה בניהול באחת האוניברסיטאות היוקרתיות בעולם (UCLA), הפך לאחת מדמויות המפתח בשוק המזון הישראלי כשהקים עם אחיו יוסי בשנת 1994 את וילי פוד ולאחד האנשים האמידים בארץ כשמכר את השליטה באותה חברה לאלכסנדר גרנובסקי תמורת 268 מיליון ש"ח - אבל גם היום הוא מגיע לפגישות עסקיות כשהוא לבוש בג'ינס וטי שירט ומקפיד על היעדר גינונים או פוזה כלשהי. את סוד ההצלחה שלו ניתן לתמצת ב- 4 מילים - זיהוי הזדמנויות ונעיצת שיניים.

וילי פוד - סחורה איכותית במחיר תחרותי

קוקטייל פירות טרופי, עלי גפן ממולאים, שמני זית וחמניות, מקרלים בשמן, עלי טורטיה, גרנולה עם שוקולד, קפה נמס, אגוזי קשיו מובחרים, חמאה דנית ופסטה - את כל המוצרים האלה, ועוד רבים רבים אחרים (בסך הכל כ- 600), מייבאת וילי פוד ומוכרת ללקוחותיה הרבים.

מאז שהוקמה בשנת 1994, וביתר שאת מאז המחאה החברתית שניצתה בארץ בשנת 2011, שמה לה החברה למטרה לפעול למען הורדת מחירי המזון בישראל כך שכולנו נוכל ליהנות מאוכל איכותי במחיר תחרותי ושווה לכל כיס.

המאמצים אמנם נתקלים בלא מעט חסמים - לדברי צבי ויליגר המכסים הגבוהים מדי על הייבוא, המונופול של הנמלים והמחיר המופרז שיש לשלם עבור חותמת הכשרות הם העיקריים שבהם - אולם גם כך הצליחה וילי פוד להגביר במידה רבה את התחרותיות בענף המזון ולהוזיל את עלותם של מוצרים רבים שכולנו צורכים.

איך הפך צבי ויליגר לאיש אמיד?

את ראשית דרכו העסקית עשה צבי ויליגר כמנכ"ל משותף (יחד עם אחיו יוסי) של החברה המשפחתית שהקים אביו אלכסנדר, וזאת לאחר ששב מלימודי הניהול ב- UCLA.

כעבור מספר שנים נאלצו האחים לעזוב את החברה המשפחתית עקב סכסוך עם השותפים שנכנסו לחברה, אולם עד מהרה הקימו את "וילי פוד" - וראו כי טוב.

כבר בשנת 2007 מכרו צבי ויליגר ואחיו יוסי 50% מהמניות של וילי פוד ללא אחר מאשר ארקדי גאידמק. שנה לאחר מכן הושבו המניות לידיהם, וזאת משום שגאידמק לא הצליח להחזיר להם הלוואה שקיבל מהם, ובסך הכל הכניסה העסקה לכיסם של הוויליגרים כ- 100 מיליון ש"ח.

ב- 2014 מכרו צבי ויוסי ויליגר 58% מהמניות לאלכסנדר גרנובסקי - וגרפו לכיסם, או ליתר דיוק לחשבונות הבנק שלהם, עוד קרוב ל- 270 מיליון ש"ח.

כשהוא נשאל מהו סוד הצלחתו, עונה צבי ויליגר בפשטות שמבחינתו "לא" הוא רק מקור למוטיבציה רבה יותר להשלים את העסקה. לדברי גורמים שונים בענף המזון המכירים אותו מקרוב, הוא אכן מתאפיין ביכולת נדירה לזהות הזדמנויות אטרקטיביות - ולהתמיד בכל דרך עד שישיג את המטרה.


 
STU2

פרסום ביטוח למטה

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים