שובר לפרסום בגוגלסוגי צמחים לגינה

PDF הדפסה דוא
סוגי צמחים לגינה - 5.0 out of 5 based on 1 review
דירוג משתמש: / 1
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : sharon kal   
שישי, 22 אוגוסט 2014 16:03

סוגי צמחים לגינה - הקדמה

אחד מהשלבים העיקריים בהקמת גינה, הוא בחירת סוגי צמחים לגינה. לפני שמתחילים להקים גינה, יש לתכנן היטב כיצד היא תהיה בנויה ומהם הצמחים שישולבו בה. כיוון שיש אלפי מינים וסוגים של צמחים, נשאלת השאלה איזה מהם לקנות ולשתול.

שתילת צמחים רבים מדי או צמחים שאינם מתאימים זה לזה בשטח הגינה עלולה לפגום במראה הגינה ואף להביא לנבילתם המידית של הצמחים.

בבואנו לבחור סוגי צמחים לגינה יש להתחשב בתנאי השטח, באקלים המקומי, בתאורה וכן בנושא העונתיות (יש סוגי צמחים המתאימים לעונות מסוימות)


סוגי צמחים בגינה - אילו סוגי צמחים קיימים? במשתלות תוכלו למצוא שני סוגים עיקריים של צמחים לגינה:
 • צמחים רב שנתיים- צמחים המסוגלים לשרוד ולגדול לאורך כל השנה, ובכל תנאי מזג האוויר. צמחים אלו לא מצריכים פעולות תחזוקה, כגון: עקירת עשבים שוטים, החלפה בשתילים חדשים וכדומה. צמחים רב שנתיים נפוצים הם: ארטישוק, כרוב ניצנים ועוד.

 • צמחים עונתיים- צמחים המותאמים לתנאי מזג האוויר המשתנים. יש סוגי צמחים לגינה שיכולים להתקיים רק בתנאי קור ולחות דוגמת החסה והכרוב, וצמחים אחרים שמומלץ לשתול אותם בתקופת האביב, כך שיפרחו בעונת הקיץ, כגון: תירס ופלפל.


 • הקמת הגינה עברנו את שלב בחירת השתילים - השתילים שקנינו מותאמים לצרכינו ולמבנה הגינה שלנו. מה עכשיו?

  השלב המקדים לשתילה הוא הכנת הקרקע. אם השתילים אותם אתם מתכוונים לשתול ימוקמו באדמה שהייתה חשופה זמן רב לשמש ולגשם, יש לשקם אותה. לצורך שיקום הקרקע, מומלץ להתייעץ עם גנן מומחה כיוון שיש מספר דרכים אפשריות לשיקום גינה ויש להתאים את אופן השיקום לגינה שלכם.

  פעולה נוספת שכדאי לבצע לפני שתילת הצמחים היא פינוי של זבל אורגני. כדי שהקרקע תקלוט יפה את מגוון סוגי הצמחייה שקניתם לגינה יש לפנות אותה מכל זבל אורגני שהצטבר על פני השטח.

  לאחר ביצוע השלבים הללו אפשר לשתול את השתילים. יש אנשים המעדיפים לבצע את כל השלבים הללו בכוחות עצמם, אך כמובן שהדבר המומלץ ביותר הוא להתייעץ עם גנן מומחה. גנן מומחה הבקיא בסוגי הצמחייה בגינה ויודע כיצד לשתול כל צמח וצמח באופן שישמר אותו לאורך זמן וישמור על חיוניותו.

  .
   
  STU2

  רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

  חיפוש מהיר בגוגל

  מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים