נזלת אלרגית וסינוסיטיס כרוני

הדפסה
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : דוד כהן   
שלישי, 04 יוני 2019 11:43

התקופה היפה ביותר שניתן לראות במדינתנו הקטנה היא כמובן עונת האביב, זוהי העונה בה כל הפרחים והצמחייה ברחבי הארץ מתחילה לפרוח וללבלב מחדש, לאחר עונת החורף הגשומה, וכך צצים להם מכל מקום פרחים צבעוניים והמון שטחים ירוקים ופסטורליים במיוחד.

אם עבורכם עונת האביב היא יפה אך לא מהנה בגלל הצטננות חוזרת ונשנית בכל שנה מחדש – אתם ככל הנראה סובלים מאלרגיה הגורמת לכם לתסמינים של נזלת אלרגית.

מהי נזלת אלרגית ומה הגורמים לה

נזלת אלרגית, הנקראת לעיתים גם קדחת השחת, היא תופעת הצטננות המתרחשת בדרך כלל בתקופה של חילופי עונות. זוהי תופעה המלווה בהפרשות של רירית האף (נזלת), ואף עלולה לפגוע גם בתעלות האוזניים או מערכת הסינוסים הכוללת את דרכי הנשימה העליונות.

הגורמים העיקריים לנזלת אלרגית הם האלרגנים המצויים באוויר כמו אבקת פרחים, חלקיקי אבק או עובש וגם שערות או תאי עור מתים של בעלי חיים וחיות מחמד הנמצאים בסביבה.

כיצד מאבחנים נזלת אלרגית

כדי שתדעו באופן וודאי האם ההצטננות החוזרת ונשנית ממנה אתם סובלים היא כתוצאה מנזלת אלרגית, מומלץ לבצע בדיקות אלרגיה מיוחדות. אותן בדיקות אלרגיה יוכלו להצביע על הגורמים שמעוררים את נוגדני האלרגיה המצויים בגופכם, וכך להפרשות מוגברות מרירית האף שלכם.

מהם הסיבוכים האפשריים

רוב האנשים שסובלים מנזלת אלרגית יתלוננו על הפרשות מוגברות מהאף, אולי כאבים קלים באוזניים, אף סתום ולעיתים גם כאבי ראש הנגרמים ממשיכות אף המתרחשות בתדירות גבוהה. ברוב המקרים אותה נזלת אלרגית חולפת לאחר מספר ימים, אך יש מקרים בהם אנשים עלולים לסבול מסיבוכים כמו סינוסיטיס כרוני.

סינוסיטיס כרוני הוא מצב בו האדם סובל מדלקת בכל הסינוסים של מערכת הנשימה, דבר שעלול להוביל להפרשות מוגברות ואף חסימת המעברים בין האף לחללי הסינוס. מדובר במצב לא נעים ומטריד הפוגע בשגרת היומיום, ועלול להימשך זמן רב של מספר שבועות ארוכים.

דרכי הטיפול בנזלת אלרגית

ההמלצה הראשונית היא לטפל באופן מידי בנזלת אלרגית כאשר היא מתרחשת. ניתן לעשות זאת באמצעות מגוון תרופות אנטי-היסטמיניות שמונעות מהאלרגיה לחדור אל מערכת הנשימה, או באמצעות תרופות לניקוי ושטיפת האלרגנים כמו תמיסת אף או עיניים.


www.mgweb.co.il
 
מאמרים נוספים :

» סיבוכי נזלת בילדים

נזלת בילדים מתחת לגיל 3 היא תופעה שכיחה כאשר הרקמות הרכות והסינוסים מתמלאים בנוזל.  לעיתים הנזלת עלולה להפוך לזיהומית ו, דלקת ריאות, סינוסיטיס או דלקות אוזניים. במקרים נדירים אף עלולים להתפתח התקפים אסמטיים .ממה נגרמת...

» סינוסיטיס - אבחון וטיפול בתופעה

מה זה סינוסיטיסאנו נוהגים לשמור היטב על גופנו: לצאת לכושר באוויר הפתוח, לאכול מזונות בריאים וליטול ויטמינים לפי הוראות הרופא. אך איש מאתנו אינו חסין מפני מחלות. כך שהגוף יכול לפתח לפתע תסמינים של שיעול, חום, ריח רע מהפה,...

» אלרגיה לנזלת

ערימות של טישו נערמות לידך ואתה פותח חפיסה חדשה כי בדיוק עכשיו מתחיל לו התקף נוסף- קילוח אין סופי של נזלת מימית מהאף, התפרצות מתישה של התעטשויות והעיניים מגרדות ואדומות. "יש לך נזלת אלרגית", מכריז הרופא, "אין פתרון לזה, קח...

» פריחה בגוף

כשהגוף  פורח, גם הנשמה עלולה לפרוח מהגוף, אוי לאותה אי-נעימות מפדחת.... פריחה בגוף היא סימפטום  לרגישות.  מי מכם שלוקים בתופעה ועדיין לא אובחנה סיבתה  מוזמנים  לפגישת ייעוץ  ראשונית בקליניקה המציעה מערכת אבחונית חדשנית...