משמורת משותפת – מדוע היא כה אידיאליות?

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : איילת צור   
רביעי, 16 ינואר 2013 11:58

סביר להניח שרוב ההורים הגרושים (ויש הרבה כאלה בעולם המערבי), רוצים את טובת ילדיהם. לאחר הגירושין לא רק ההורים עוברים משבר לא קטן, אלא, הנפגעים העיקריים הם הילדים הרכים. אבל, גם אם מדובר על ילדים בוגרים יותר, ההתמודדות עם המצב היא לא פשוטה. לרוב הילדים עוברים לחזקת האם, אבל ישנם הורים המגדילים לעשות, והם מציעים לילדיהם מסגרת כמעט ואידיאלית – משמורת משותפת.

משמורת משותפת – לדאוג לאינטרסים של הילדים

משמורת משותפת היא דרך מצוינת לדאוג לאינטרסים של הילדים, אבל לא רק, כי אם גם לאינטרסים של ההורים. ילדים רבים להורים גרושים סובלים מבלבול ואי וודאות, המצב החדש קשה להם, וההסתגלות אליו היא לעיתים בעייתית. לכן, כאשר ההורים מסכמים על משמורת משותפת, הילדים נהנים מכול העולמות, ומצליחים ליצור קשר אוהב ובריא עם שני ההורים. גם להורים קל יותר ומשתלם לבחור במשמורת משותפת. כך, כול הורה יכול להקדיש זמן איכות לילדיו, וכל זאת באווירה נעימה וביתית. הורים גרושים שאינם מקיימים משמורת משותפת, מביאים לעיתים לתלות מוגזמת של הילדים בהורה המשמורן, מה שאינו תמיד לטובת הילד וכמובן שגם לא לטובת ההורה המשמורן.

כיצד מסכמים על משמורת משותפת?

על מנת שהעניינים יהיו ברורים ומוסכמים מראש, ללא שום מקום לתהיות וספקות, מומלץ לפנות אל עו"ד מגשר, מוקדם ככול האפשר. אצל העו"ד המשותף, תוכלו לנסח הסכם אשר ירצה את שני הצדדים כאחד. בנוסף, על מנת לקיים משמורת משותפת, על שני ההורים להתגורר באותה העיר, בכדי שהילדים יוכלו לקיים לימודים סדירים, וימשיכו בשגרת חייהם הרגילה. לכן יש לשקול את הדברים מראש, לסכם את העניינים לשביעות רצון כול הצדדים, כך בסופו של דבר, הן ההורים הגרושים והן הילדים ייהנו מאופציה נעימה ונכונה יותר של חיים חדשים בשני בתים אוהבים.


 
מאמרים נוספים :

» דרכים רבות לעריכת צוואות

צורות הצוואהפרק השלישי, סימן א' לחוק הירושה, קובע מהן הצורות לפיהן ניתן לערוך צוואה כדין.א.    צוואה בכתב ידסעיף 19 לחוק קובע כי ניתן לערוך צוואה בכתב יד, היינו, המצווה יכתוב את צוואתו בכתב ידו, צוואה אשר תישא תאריך כתוב...

» מדריך למתגרשת

מדריך למתגרשתמתגרשת ???במאמר זה אנסה בקצרה להסביר את הפעולות הראשונות שכל אישה מוכרחה לבצע בתחילתו של סיכסוך אשר נראה כי יוביל, אם במוקדם ואם במאוחר, לגירושין.בנות, ככל שתשכילו לעשות כעצותיי ייחסך מכן המון כאב וסבל. גם אם...
STU2

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים