מריו משחקים ברשת

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : Tal   
שישי, 02 נובמבר 2012 15:30

משחקי מחשב ווידאו הם פונקציה של טרנד, ובכל שנה משווקים לשוק אלפי משחקים חדשים שמושכים ילדים ומבוגרים כאחד. עם זאת, ישנם משחקים אשר עדיין נותרים רלוונטיים ואהובים כפי שהיו לפני שנים. בין המשחקים האלו נמצאים פקמן, סוניק הקיפוד הכחול וכמובן – מריו ולואיג'י, משחק אשר הומצא בתחילת שנות השמונים עבור חברת נינטנדו וקונסולת המשחקים הישנה. מריו משחקים ברשת שומר על מעמדו האיתן מאז, אך עבר התפתחויות ושינויים בכדי להתאים עצמו לקהילת ה"גיימרים".

משחקי מריו מבוסס על סיפור המסגרת המקורי, והוא חייו של מריו בממלכה דמיונית, אשר בה עליו לגלות אוצרות קסומים ולהילחם במפלצות רעות. בין השאר אוכל מריו מפעם לפעם פטריות קסומות אשר מעניקות לו יכולות-על ומסייעות לו להרוויח כסף ולצבור כוחות. המשחק צבעוני, מלווה במוזיקת רקע שכבר הפכה לקלאסיקה בעולם משחקי המחשב וממכר מאוד, בעיקר בשל השלבים הרבים של המשחק אשר יכולים לגרום לשחקנים לשחק שעות על גבי שעות.

מגוון רחב של משחקים

מאז המצאת המשחק, עבר מריו משחקים ברשת התפתחויות רבות: כיום, כבר ניתן לשחק במשחק זה לא רק בקונסולות המשחק אלא גם באתרי אינטרנט שונים – מה שמסייע למשחק להישאר רלוונטי ולהתאים גם למי שאין ברשותו XBOX  או פלייסטיישן. לרוב, מריו משחקים ברשת, מופיע בפלטפורמות חינמיות במחשבים הביתיים, והם קלים מאוד לתפעול, גם על ידי ילדים קטנים יחסית.

בניגוד למשחק המקורי, משחקים של מריו המוצעים כיום מגוונים הרבה יותר, לדוגמה: "מריו המפציץ", "אנגרי מריו" (ואריאציה על "אנגרי בירדס"), "מריו הצלף", "מריו באבלס" (וריאציה של משחק ה"באבלס" הידוע), "הטרקטורון של מריו", "טירוף המריו", "להציל את הפטרייה", "כוכביו של מריו", ועוד הם כולם דוגמאות למשחקי-נישה של מריו המקורי, וכל אחד מהם צובר מעריצים משלו. המכנה המשותף הוא הדמות הראשית האהובה, והדינאמיקה הכללית הנעימה והידידותית של המשחק.

אלטרנטיבה נטולת אלימות

יתרון נוסף של משחקי מריו ברשת לעומת הפלטפורמה הישנה, הוא שניתן לשחק באתרי האינטרנט השונים במשחק ובמקביל להשתתף בפורומים ולקרוא הודעות של משתתפים אחרים תוך כדי. לדוגמה, ניתן לקרוא הודעה של שחקנית אשר מתקשה בשלב 10 ולצפות בתשובה שמעניק לה שחקן אחר אשר הצליח לעבור בקלות את השלב המדובר. למרות שהמשחק משוחק על ידי שחקן בודד, ניתן בדרך זאת ליהנות מחברתם של שחקנים נוספים ולהפוך את העניין לחברתי.

חשוב לזכור, כי בניגוד למשחקים פופולאריים אחרים כיום, אשר מאופיינים באלימות רבה, בדימויים קשים של דם ומכות ובסגנון אגרסיבי, דוגמת BurnOut, call of duty ,GTA ואחרים, מספק מריו אלטרנטיבה תמימה יחסית, רגועה, נטולת אלימות וקללות וקלילה, אשר קורצת להורים רבים ואף לשחקנים חובבים בעצמם. למרות התדמית הילדותית, מתאים המשחק גם למבוגרים, אשר שומרים לו חסד נעורים ותמיד שמחים לחזור ולהיזכר בהנאה הרבה שנגרמת ממעבר השלבים השונים. 
STU2

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים