שובר לפרסום בגוגלמערכות למניעת גניבות

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : מיכאל רומנסקי   
ראשון, 08 דצמבר 2013 14:09

אם תשאלו בעלי עסקים רבים, הם יציינו בוודאי כי החשש מפני גניבות מהחנות שלהם מלווה אותם בכל רגע נתון. בכוחה של כל גניבה שכזו לגרום להפסד כלכלי בגובה של עשרות אלפי שקלים לעסק (אם לא מעבר לכך), ומותיר אותו בפני בור כלכלי עמוק מאד. רק מערכות מיגון מוצרים, כמו גם מערכות כלליות לאבטחת החנות, יכולות למנוע זאת.

הגורמים המגדילים סבירות לגניבות (והשפעת המצב הכלכלי)

לא קשה למצוא סיבות בגינן החשש הגדול ביותר של בעלי חנויות עלול להתממש. ההיבט הראשון, הכללי יותר, הוא שגניבה מחנויות היא משימה הרבה יותר פשוטה מאשר המצב המקביל בבתי מגורים. זאת מכיוון שהחנות פתוחה במרבית שעות היממה: כך, דומה כי קל מאד להיבלע בין עשרות האנשים שנמצאים בה ברגע נתון, ולבצע את הגניבה. זאת ועוד, מספר הפריטים המגוון בכל חנות, והעובדה כי רבים מהם מאופיינים בגודל קטן במיוחד, "תורמים" עוד יותר לעבודתם של הגנבים.

היבט נוסף נוגע כבר לתקופה הנוכחית, שהיא, כידוע – אינה פשוטה עבור בעלי עסקים בישראל. כולנו שמענו על גל הפיטורים בחברות רבות במשק, פועל יוצא של המצב הכלכלי הבעייתי, והעלאת ההוצאות עבור אחזקת ותפעול החנות. כשמספר העובדים קטן, קל יותר לגנבים לבצע את מלאכתם. כדי להשלים את התמונה, ההיסטוריה מראות שבתקופות בעייתיות מבחינה כלכלית נסיונות הגניבה מתגברים, ולו בגלל שהאינטרס של אנשים שונים לעשות זאת גדל.

הפתרון: תוכנית מיגון מקיפה

כיום, אפילו אם בעל העסק והעובדים מנסים להיות ערים לנסיונות גניבה, המציאות מראה שסיכויי ההצלחה שלהם באיתור אינם גבוהים במיוחד. נדרש פתרון מקיף, שיכלול בתוכו כל חלק או מוצר בחנות, וישמש כאמצעי הרתעה מהשורה הראשונה עבור גנבים פוטנציאליים. זה מתחיל מהמיגון הכולל של החנות עצמה. מערכות אזעקה או מצלמות במעגל סגור הן בבחינת חובה, ובכוחן לספק מענה גם בשעות בהן העסק אינו פעיל. מערכות לגילוי מתכות המוצבות בשערי החנות, או אפילו מערכות לספירת אנשים, יכולות להשלים את ההיבט הזה של האבטחה.

יחד עם זאת, כל מומחה אבטחת עסקים ידגיש כי מערכות אלה, חשובות ככל שיהיו, לא מספיקות, ונדרש לרדת עד לרזולוציות הקטנות ביותר – וזאת, כמובן, באמצעות מיגון מוצרים. הטכנולוגיה הנוכחית מאפשרת כיום למצוא לא מעט פתרונות כאלה, המותאמים לכל סוג של מוצר, או אפילו לאופן הארגון שלו בתוך החנות. מערכות מיגון מוצרים בתצוגה שונות בין מחשבים ניידים לפלאפונים, למשל, או בין מוצרים הנמצאים בתוך קופסה או כאשר הנמצאים בתלייה. זמזמים, תגים וכרטיסים הם פיתוחים חשובים נוספים שיסייעו להגן על המוצרים.

כך עושים זאת נכון

אין לצפות כי בעל החנות הממוצע יוכל לתכנן, בכוחות עצמו, מערך אבטחה מקיף. ואכן, רבים מבעלי החנויות משאירים את המלאכה לחברות מקצועיות הפועלות בתחום זה, דוגמת פוליגון. חברות אלה יציעו את המוצרים שהוזכרו מעלה ורבים אחרים, וכן יתכננו את מיגון החנות באופן אישי, וזאת בהתאם למאפיינים הבסיסיים שלה ולסוג המוצרים שנמצא בה. כשבוחרים בחברה ותיקה, לה קהל לקוחות רחב ומרוצה, ניתן להבטיח הגנה מלאה על העסק. 
מאמרים נוספים :

» מערכות למניעת גניבות- הבחירה הנכונה

רוב האנשים שמעו על מערכות למניעת גניבות, אך בעלי עסקים ומנהלי סניפים רואים ברכישת והתקנת מערכות אלו 'גלגל הצלה' לגל הגניבות והפריצות האופייני לעסקים רבים. הכנה מקדימה- תקציב ומטרה נכון להיום יש חברות רבות המשווקות...
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

לוח דרושים מהיום

חיפוש עבור דרוש - אתר משרות

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים