שובר לפרסום בגוגלמכינים מסמכים בעלי תוקף משפטי

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : ניצן מלמד   
שישי, 21 ספטמבר 2018 07:02

התחום של המשפטים הוא רחב יריעה. הוא כולל התמחויות רבות שאליהן יכול עורך דין בלימודים להתקדם, וכך כל אחד מוצא את התחום שהכי קוסם לו ובו הוא יכול לעסוק בהמשך הדרך המשפטית. במידה ואותו עורך דין מעוניין לעסוק גם בתחום של מסמכים מאומתים מבחינה משפטית, הוא צריך לעמוד בכל הקריטריונים של חוק הנוטריונים במדינה, שלאחר מכן הוא הופך להיות עורך דין ונוטריון שלו יש הרבה מעבר לאותה התמחות ראשונה.

למה צריכים נוטריון

אולי עבור אנשים אשר טרם יצא להם להיות באחת מן הסיטואציות אשר מצריכות את הפעולה מול עורך דין ונוטריון העניין הזה של הצורך בו לא ממש מובן עבורם, לצד העובדה שלא תמיד ברור מה בדיוק עושה נוטריון. אולם, רק לאחר שעולה הצורך ביצירה של מסמכים שצריכים להיות עם חתימת נוטריון באופן רשמי וחוקי, מבינים את החשיבות הזו של עבודת הנוטריון כאשר הוא מסייע במקרים של מסמכי ירושה, מסמכי ייפוי כוח, ואף מסמכי הגירה. כל סוג של תעודה או מסמך אשר מצריכים פעולה של אימות על מנת להיות תקניים מבחינה חוקית הם כאלה אשר חייבים לעבור תחת הבדיקה הקפדנית הזאת של נוטריונים.

לא יכולים לעשות זאת לבד

למה אי אפשר פשוט להגיש כל סוג של מסמך אל גורם רשמי וזה הכל? מפני שמסמכים מעין אלה לא יהיה בעלי תוקף מבחינה משפטית ויהיה ניתן לערער על אמינותם. במידה וניגשים אל נוטריון הוא למעשה מבצע בחינה של המסמכים המדוברים ורק לאחר פעולה חשובה זו הוא מעביר את המסמכים הללו אישור, לצד האפשרות של תרגום במידה שקיים צורך נוסף שכזה. השימוש במסמך אשר עבר אישור על ידי עורך דין ונוטריון מהווה למעשה את קיצור ההליכים המנהליים- משפטיים מבלי שצריכים להביא ראיות נוספות כאשר ישנו מסמך מאומת וחתום שהוך להיות בעל תוקף מבחינה משפטית. 
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

דרושים בתחום המשפטים

חיפוש עבור עורכי דין - אתר משרות

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים